تخت روانچی اعلام كرد

ارسال نامه به شورای امنیت درباره ماجراجویی احتمالی رژیم صهیونیستی

ارسال نامه به شورای امنیت درباره ماجراجویی احتمالی رژیم صهیونیستی

خبرگزاری نام: سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل درباره ˮهرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم اسرائیل مقابل ایرانˮ همچون برنامه هسته ای ایران هشدار داد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مجید تخت روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به شورای امنیت نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم اسرائیل ضد ایران همچون برنامه هسته ای آن اخطار داد.

در نامه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد خطاب به رئیس دوره ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر رژیم اسراییل آمده است: طی ماه های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به صورت مداوم افزایش پیدا کرده و به سطح هشداردهنده ای رسیده است. آخرین مورد آن از جانب رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است "طرح های عملیاتی ضد برنامه هسته ایران درحال گسترش است" و "عملیات برای از بین بردن توانایی های ایران در عرصه های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت."

اعتراضات ما به تهدیدهای قبلی این رژیم در سال ۲۰۲۱ طی نامه های ۱ فوریه، ۱۲ آوریل، ۲۷ اوت و ۱۴ سپتامبر به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است.

چنین تهدیدهای سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل ضد یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین الملل، بخصوص ماده ۲ (۴) منشور ملل متحد است.

این حقیقت که رژیم اسرائیل به تداوم "از بین بردن قابلیت های ایران" ادامه می دهد، بدون هیچ شک و شبهه ای ثابت می کند این رژیم مسئول حملات تروریستی ضد برنامه هسته ای صلح آمیز ما در گذشته بوده است.

با توجه به سابقه شوم شیوه های بی ثبات کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همینطور عملیات مخفیانه بر ضد برنامه هسته ای ایران، بایستی با این رژیم برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اختلال گرانه آن برخورد شود.

ما نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم اسرائیل ضد ایران همچون برنامه هسته ای آن اخطار می دهیم. شورای امنیت باید به مسئولیت های خود بر مبنای منشور عمل کند و آن رژیم را به صورت کامل در مورد عواقب اقدامات غیرقانونی خود مسئول بداند. در عین حال، جمهوری اسلامی ایران حق ذاتی خویش را برای دفاع از خود محفوظ می دارد تا در مقابل هرگونه تهدید یا اقدام نادرست از جانب رژیم اسرائیل قاطعانه پاسخ دهد.

منبع:

1400/07/22
12:53:46
0.0 / 5
843
تگهای خبر: برنامه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام