با اشاره به افزایش قیمت قبوض برق

محمدنژاد: کمیسیون انرژی از افزایش قیمت قبوض برق مشترکین جلوگیری می کند

محمدنژاد: کمیسیون انرژی از افزایش قیمت قبوض برق مشترکین جلوگیری می کند

به گزارش خبرگزاری نام رییس کمیته ˮنیروˮی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درحال پیگیری دلیلهای افزایش قیمت قبوض برق مشترکان خانگی بوده و اجازه ضایع شدن حقوق مردم را نمی دهد.


پرویز محمد نژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره پیگیری های کمیسیون انرژی درباب افزایش قیمت قبوض برق مشترکین، با اشاره حضورش در شرکت توانیر وزارت نیرو در این زمینه بیان کرد: در جلسه گذشته کمیسیون انرژی، بنده بعنوان رییس کمیته "نیرو" کمیسیون گزارشی را در جهت روشن شدن مواردی که سبب افزایش قیمت قبوض برق مشترکین شده، به اعضای کمیسیون ارائه کردم.
ایشان سپس اظهار نمود: برای جلسه آتی کمیسیون نیز از مسئولان ذی ربط در این عرصه دعوت کردیم تا در جلسه حضور یافته و این مساله با جزییات دقیق تر بررسی شود. قطع به یقین افزایش چندین برابری قبوض برق تابع یک دستورالعمل جدیدی در این عرصه نیست. برمبنای قانون برنامه دهک های پایین جامعه که کم تر از ۱۶۰ کیلو وات مصرف برق دارند، نباید هزینه ای برای آن بپردازند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: از طرف دیگر برای جبران این هزینه و متضرر نشدن وزارت نیرو مقرر شده تا افرادی که بیش از الگوی مصرف برق استفاده می نمایند مبلغ بیشتری را به همان میزان بپردازند. اما امروز بحث افزایش قیمت ۲ برابر الگوی مصرف مطرح شده که در قانون نبوده است.
محمدنژاد اشاره کرد: هیچ کس حق ندارد حقی از مردم ضایع کند و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به هر شکلی که شده اجازه ضایع شدن حق مردم را نخواهد داد و ما جلوی این اقدام را خواهیم گرفت.
منبع:

1400/07/16
13:59:33
0.0 / 5
827
تگهای خبر: برنامه , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام