منتظری :

سفرهای استانی رئیسی، سرمایه اجتماعی نظام را زیاد می کند

سفرهای استانی رئیسی، سرمایه اجتماعی نظام را زیاد می کند

به گزارش خبرگزاری نام نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: سفرهای استانی رئیس جمهور باعث تقویت اعتماد مردم به مسؤلان و افزایش سرمایه اجتماعی نظام می شود.غلامرضا منتظری نایب رییس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در مورد سفرهای استانی رئیس جمهور اظهار داشت: یکی از اصول پرارزش کشورداری، در فرهنگ دینی ما، ارتباط مستقیم با مردم است. هر چه ارتباط مسولان با مردم نزدیکتر باشد تصویر روشن تری از دغدغه ها، چالش ها و نیازهای اساسی مردم در اختیار آنها قرار می گیرد.
نماینده گرگان در مجلس سفرهای استانی رئیس جمهور را عامل افزایش اعتماد مردم به دولت و نظام خواند و اضافه کرد: با افزایش اعتماد مردم به دولت دسیسه دشمنان در ناامید کردن مردم کم اثر می شود. اگر این ارتباط مستقیم وجود نداشته باشد بیگانگان به سادگی از فاصله میان دولت و مردم سوءاستفاده خواهند کرد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی ایجاد فرهنگ پاسخگویی در بین مسؤلان را از برکات سفرهای استانی خواند و اظهار داشت: زمانی که رئیس جمهور به استانها سفر می کند، مردم انتقادات خویش را مطرح می کنند و وزرا و رئیس جمهور پاسخ می دهند. این امر باعث تقویت اعتماد مردم به مسؤلان و افزایش سرمایه اجتماعی نظام خواهد شد.
وی با تکیه بر ضرورت پیگیری مصوبات سفرهای استانی اظهار داشت: مسؤلان باید بموقع و به هنگام مصوبات سفرهای استانی را پیگیری کرده و به مردم پاسخگو باشند. این امر نقطه قوت دولت در بین افکار عمومی خواهد شد و باعث می شود مردم نقش خویش را با طراوت بیشتری در راه توسعه کشور ایفا کنند.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تکیه بر ضرورت ارتباط مستمر دولت و مردم عنوان کرد: امام علی(ع) در منشور مدیریتی خود به مالک اشتر سفارش کرد که در بین مردم حضور یافته و بگونه ای باشد که مردم از ابهت وی ترسان نباشند.
وی اضافه کرد: دولت سیزدهم هم چنین روش حکومتی را دنبال می کند. یکی از جلوه های بارز مردمی بودن، ارتباط میان دولت و مردم در سفرهای استانی است.
منتظری خاطرنشان کرد: استانداران هم باید در مقیاس استانی به همین روش عمل کنند و به همراه مدیران کل به نقاط مختلف استان سفر کرده و با مردم گفتگو کنند. این امر باعث افزایش رضایتمندی عمومی خواهد شد.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی اضافه کرد: زمانی که رئیس جمهور و وزرا به استانها سفر می کنند مدیران خویش را مهیای پاسخگویی می کنند چونکه عملکرد آنها در میدان عمل مورد ارزیابی قرار می گیرد و باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.


منبع:

1400/07/12
10:08:27
0.0 / 5
930
تگهای خبر: دولت , رضایتمندی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام