رئیس جمهور تاكید كرد؛

مردم باید تغییر و تحول را در زندگی خود احساس کنند

مردم باید تغییر و تحول را در زندگی خود احساس کنند

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور اظهار داشت: مردم باید تغییر، تحول و تفاوت را در زندگی خود احساس کنند و این احساس شاخص مهمی برای مدیران و ناظران و همه ماست.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیت الله رئیسی که به یاسوج سفر کرده است، جمعه شب در شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این تحول و تفاوت به یک اقدام وعمل و اراده جدی و قوی نیاز دارد که امیدوارم با دست توانمند مدیران اتفاق خوبی برای مردم استان بیفتد.
وی خاطرنشان کرد: فعلا به دنبال حل مسائل و مشکلات فعلی استان هستیم و در آینده به مباحث توسعه ای استان هم خواهیم پرداخت.
رئیسی کهگیلویه و بویراحمد را استانی غنی اما دارای مشکلات بسیار دانست و اظهار داشت: این استان برخوردار از خیلی از ظرفیت هاست اما مردمی محروم دارد و از ظرفیت های آن، آنچنان که باید بهره برداری نشده است.
وی منابع آب، جنگلها، کشاورزی، نفت و گاز و … را نعمت های خدادادی استان عنوان نمود و گفت: با همه این منابع مردم این استان در عمل مشکلات جدی دارند.
رئیس جمهور اظهار داشت: میزان بیکاری در استان قابل توجه است اما می تواند این بیکاری و برخی صدمه های اجتماعی در استان وجود نداشته باشد و حل آنها نیازمند اراده جدی از جانب مدیران و اقدام اساسی در این خصوص است.
رئیسی بر تغییر وضع موجود در استان تصریح کرد و اظهار داشت: ظرفیت های نیمه فعال و تعطیل صنعتی در استان باید احیا شوند چون که این صنایع زیربنای لازم را دارند و باید مشکلاتشان حل شد تا به چرخه تولید و اشتغال بازگردند.
وی با اشاره به صنایعی که ظرفیت های معطل مانده دارند همچون کارخانه قند یاسوج، بر رفع مشکلات آنها و بازگشت به چرخه تولید تصریح کرد.
رئیس جمهور اظهار داشت: برخی اقداماتی که می تواند در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی انجام بگیرد باید سریعاً پیگیری و سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در صنایع پایین دست پتروشیمی و دیگر صنایع و بخصوص صنایع پیشران باید دنبال شود و مورد حمایت جدی و عملی از جانب همه مدیران قرار گیرند.
رئیسی به صدمه های اجتماعی در بخش دیشموک اشاره نمود و اظهار داشت: کارهای انجام شده در این خصوص ادامه یابد و با تاکید بر مطالعات قبلی باید زمینه های ذهنی را با کارهای فرهنگی در کنار دیگر اقدامات اساسی از بین ببریم.
وی به به سی سخت اشاره نمود و اظهار داشت: فصل سرما در سی سخت زودرس است و باید انشاالله سال جاری مردم زلزله زده رنج سرما را نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در این منطقه زلزله زده کارهای خوبی انجامش شده اما سرعت و شتاب بیشتری می طلبد.
رئیسی به مدارس کپری و کانکسی اشاره نمود و اظهار داشت: این مساله احتیاج به اقدام فوری و سریع دارد و خارج از نوبت این مشکل رفع گردد و نباید هیچ کلاس درس کانکسی و کپری در استان وجود داشته باشد.
وی ضمن تشکر از صدا و سیمای استان برای تولید فیلم در مورد مشکلات مردم کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: باید چهره کریه فقر را که چهره استان را بد نشان می دهد، زدوده شود.
رئیسی تصریح کرد: توسعه استان و انجام کارها در دولت بر اساس آمایش سرزمینی خواهد بود تا بی عدالتی ها را کم نماییم و به سمت عدالت در توجه به مناطق مختلف کشور برویم. در بودجه ۱۴۰۱ این مهم در دستور کار قرار می گیرد و عدالت محور اصلی برنامه های دولت می باشد.
وی بر توسعه جاده های استان و کریدور ریلی تصریح کرد و اظهار داشت: این مهم برنامه ای است که مورد توجه دولت می باشد وباید پیگیری جدی صورت گیرد.
وی از استاندار خواست مصوبات را پیگیری کند و مشکلات دیشموک، مدارس کپری، بیمارستانها، خانه های زلزله زده سی سخت را همچون مواردی بیان نمود که باید به صورت ویژه دنبال شوند.
رئیس جمهور همینطور به سد تنگ سرخ اشاره نمود و اظهار داشت: این سد در سال ۹۰ کلنگ زنی شد و اگر سالی ۱۰ درصد رشد می کرد هم اکنون تمام شده بود.
وی تصریح کرد: عقب افتادگی پروژه سد تنگ سرخ باید جبران شود تا شاهد توسعه کشاورزی در استان و پیشگیری از مهاجرتهای روستاییان به شهر باشیم.
وی توسعه گردشگری را یکی از برنامه های دولت در این استان دانست و اظهار داشت: این صنعت می تواند صنعتی پر رونق در استان باشد.
منبع:

1400/07/10
09:17:17
0.0 / 5
947
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام