اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه گذشت

مرگ دو زندانی، آزادی پنج هزار زندانی از شروع سال، انتصاب رئیس سازمان تعزیرات و

مرگ دو زندانی، آزادی پنج هزار زندانی از شروع سال، انتصاب رئیس سازمان تعزیرات و

خبرگزاری نام: فوت دو زندانی، انتصاب رئیس جدید سازمان تعزیرات، دیدار دادستان تهران با وزیر اطلاعات و... با اهمیت ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.


با اهمیت ترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته را در این گزارش می خوانید:


«احمد اصانلو» رییس سازمان تعزیرات حکومتی شد
امین حسین رحیمی وزیر دادگستری احمد اصانلو را بعنوان رییس سازمان تعزیرات حکومتی منصوب نمود.


اصانلو رییس جدید سازمان تعزیرات حکومتی در مراسم معارفه خود اظهار داشت: باید برنامه هایی را عملیاتی نماییم که تعزیرات حکومتی با حضور موثر در بازار به کاهش تخلفات کمک نماید و به آرامش بیشتر برای مردم برسیم.
جمال انصاری رییس سابق سازمان تعزیرات حکومتی نیز در مراسم معارفه اصانلو اظهار داشت: تلاش می کنم تجربه ای که از حضور در دولت کسب کردم به همکاران قضایی ام انتقال بدهم چونکه این انتقال تجربه به تعامل بین قوا و این که خدمات شایسته تری صورت گیرد کمک می نماید.محسنی اژه ای: جانبازان نماد ایثار، صبر و استقامت هستند
رییس قوه قضاییه از جانبازان بعنوان نماد ایثار، صبر و استقامت یاد کرد و اظهار داشت: اجر جانبازان و پاداش کسانی که خالصانه و مهربانانه به آنان خدمت می کنند، از محاسبه عقل معاش اندیش خارج است.

دیدار دادستان تهران با وزیر اطلاعات
علی القاصی مهر دادستان تهران با حجت الاسلام والمسلمین خطیب وزیر اطلاعات و رییس شورای هماهنگی اطلاعات دیدار و گفت و گو کرد و در این دیدار وزیر اطلاعات ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری و سالم سازی محیطی، اظهار داشت: وزارت اطلاعات برای تعامل و هم افزایی هرچه بیشتر با قوه قضاییه در امتداد مبارزه قاطع با فساد و تامین امنیت در کشور آماده همکاری است.
دادستان تهران همین طور اظهار داشت: پنج هزار زندانی از شروع سال ۱۴۰۰ آزاد شده اند.رسیدگی به دو پرونده در دادگاه مطبوعات
احمد مومنی راد سخنگوی هیات منصفه مطبوعات اظهار داشت: روز یکشنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۰ در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به ۲ پرونده(سایت اعتدال وپایگاه خبری فراز ) رسیدگی شد.

عملکرد پزشکی قانونی قابل تقدیر است
امین حسین رحیمی وزیر دادگستری اظهار داشت: کار پزشکی قانونی خیلی مشکل و دشوار بوده و عملکرد آن قابل تقدیر است.
وزیر دادگستری همین طور از انعقاد موافقتنامه انتقال محکومین بین دولت جمهوری ایران و تاجیکستان آگاهی داد.
وزیر دادگستری اظهار داشت: باید اقدامات سازمان تعزیرات طوری باشد که متخلف نگران باشد و از تعزیرات بترسد و اصناف زیادی که تخلف ندارند، بدانند نمی خواهیم در جامعه ناآرامی ایجاد نماییم بلکه به دنبال برخورد با تخلفات هستیم تا آرامش در بازار به وجود بیاید.رئیس دیوان عدالت اداری: درحال جهاد هستیم
حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری رییس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: امروز در سنگر قضا و عدالت جویی درحال جهاد هستیم و باید تفکر بسیجی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و باید توجه داشته باشیم که گذر زمان ما را گرفتار غفلت و فراموشی نکند.

تشکیل "کمیته بررسی فوت امیرحسین حاتمی"
روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران از تشکیل کمیته بررسی فوت امیرحسین حاتمی آگاهی داد و اشاره کرد: صرف نظر از نوع بزهکاری، بیماری یا اعتیاد مرحوم حاتمی، در صورت احراز خطا با عوامل برخورد خواهد شد.
همین طور در پی فوت زندانی سیدشاهین ناصری در ندامتگاه تهران بزرگ؛ رئیس سازمان زندانها، معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها را مامور بررسی دقیقتر علت فوت این زندانی کرد.تشکر رییس دیوان عالی از چین و روسیه برای همکاری با ایران در تامین واکسن
حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور از کشورهای عضو شانگهای خواست برای تسکین دردهای مردم افغانستان و جلوگیری از بروز فاجعه انسانی کمک کنند.
وی با اعلان اینکه اساسا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای زمینه های خوبی را برای همکاری در حوزه های مختلف ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: امید است جمهوری اسلامی ایران بتواند از ظرفیت های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود استفاده نماید.هدفگذاری اشتغال ۸۰ درصد زندانیان
حاج محمدی رییس سازمان زندان ها همین طور اظهار داشت: اشتغال 80 درصد زندانیان درسال جاری هدفگذاری شده است و الحمدلله تا امروز ۱۰ استان کشور به این هدف نائل شدند.

محسنی اژه ای: مردم «تنگدستی» را تحمل می کنند، «تبعیض» را نه
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محسنی اژه ای رییس قوه قضائیه روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان قزوین، اظهار داشت: وظیفه ما وحدت هرچه بیشتر و کوشش برای مبارزه با فساد از هر نوعی و ایجاد عدالت اجتماعی است چونکه مردم تنگدستی را تحمل می کنند اما تبعیض را نمی توانند بپذیرند.
منبع:

1400/07/09
12:35:15
0.0 / 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام