رئیس قوه قضائیه:

مسائل سیاسی نباید به قزوین صدمه برساند

مسائل سیاسی نباید به قزوین صدمه برساند

قزوین رئیس قوه قضاییه جهت بررسی مسائل قضایی استان قزوین بامداد امروز به این استان سفر کرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محسنی اژه ای در ابتدای ورود به قزوین با حضور در امامزاده حسین (ع) این شهر ضمن ادای احترام به آرمان های امام و شهدا، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: استان قزوین با پیشینه تاریخی و مذهبی و با ظرفیت های بسیار بالای مادی و معنوی که دارد باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.

وی افزود: علمای بزرگی که در این خطه در رشته های مختلف عالم بودند، شهدای والامقام این استان، آزادگان بسیار بزرگ مثل مرحوم ابوترابی نمادی از مقاومت و ایثار و ایستادگی در این دیار هستند.

رئیس قوه قضاییه بیان نمود: این استان یکی از استان هایی است که به لحاظ اقتصادی، صنعتی و کشاورزی قطب به حساب می آید و با بیشتر از ۳۰۰۰ واحد صنعتی و تولیدی، دشت های حاصلخیز و هم با داشتن مدارس مختلف علمیه و دانشگاه های بزرگ و البته مردمی که همیشه در صحنه هستند باید مورد توجه قرار گرفته و نباید با چنین ظرفیت هایی در اینجا مشکل وجود داشته باشد.

وی افزود: بدیهی است جریان های مختلف سیاسی در این استان وجود داشته باشند اما مسائل سیاسی نباید منجر به صدمه دیدن استان شود بلکه برعکس باید از مجموعه ظرفیت ها به نفع کشور، استان و مردم بهره برد تا روز به روز رشد اتفاق بیفتد.

رئیس قوه قضاییه اظهار نمود: بر این اساس در جهت سفرهای استانی تصمیم گرفتیم به این استان سفری صورت بگیرد که به خاطر کرونا تاخیر شد ولی حالا با رعایت پروتکلهای بهداشتی در حال انجام می باشد.

وی با اشاره مشکلات استان قزوین تصریح کرد: آن طور که بنده در جریان هستم در این استان چند مساله بسیار اهمیت دارد که امیدوارم قوه قضاییه به کمک همه مسئولین استانی و آحاد مردم بتواند برای حل این چند مساله مهم قدم های بلندتر و عمیق تر و گسترده تر از گذشته بردارد.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: یکی از مسائل این استان مبحث آب است. مبحث دیگر محیط زیست است، مبحث دیگر مساله زمین و مسائل مختلف آن است مثل مساله وقف که در بعضی از نقاط این استان مطرح است و البته برخی دیگر از ناهنجاری های اجتماعی که امیدواریم با کمک هم آنچه را که در ارتباط با دولت و مجلس است مثل از بین بردن گلوگاه های فساد و یا وضع و اصلاح قوانین به آنها انتقال داده و قوه قضاییه هم بتواند با همه ناهنجاری ها برخورد کند و با فساد و تبعیض مبارزه جدی صورت بگیرد.

منبع:

1400/07/08
11:02:17
0.0 / 5
1061
تگهای خبر: دولت , قوه قضاییه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام