فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق كشور:

خودکفایی پدافند هوایی

خودکفایی پدافند هوایی

به گزارش خبرگزاری نام فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور با اشاره به اینکه در تأمین نیازمندی های دفاعی به خودکفایی رسیده ایم، اظهار داشت: دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، امیر سرتیپ دوم ستاد ارسلان پرویز بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند هوایی با اشاره به اینکه پدافند هوایی تجهیزات محور است، اظهار نمود: در همه حوزه ها به خود باوری و خود اتکایی کامل رسیده ایم.
وی افزود: توانسته ایم در چند سال گذشته به همت دانشمندان جوان و برنامه ریزی در حوزه سازندگی، طراحی و تولید و تأمین نیازمندی های دفاعی به خودکفایی برسیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون به کمک مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و صنایع دفاعی تعداد زیادی از انواع سامانه های کشف فعال (رادار) و غیر فعال (اپتیک و رادارهای پسیو) بومی در بردهای مختلف را در اختیار داریم، اظهار داشت: با بکارگیری از این تعداد انبوه از حساسه ها پوشش کامل هوایی داخل کشور و کیلومترها فراتر از مرزهای هوایی کشور را تحت رصد و کنترل پدافند هوایی قرار داده ایم.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور با اشاره به اینکه حداکثر تسلط و اشراف اطلاعاتی و راهبردی را فراهم نموده ایم، اظهار داشت: با رصد دقیق و بی نقص دشمن و صدور اخطارهای و برخوردهای قاطعانه پدافند هوایی دشمن جرأت نزدیک شدن به حریم مرزهای شرف و عزت کشورمان را ندارد.
وی با اذعان به این که جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به دنبال جنگ افروزی نبود و نیست، عنوان کرد: ولی درصورتیکه در عرصه نظامی دشمن گرفتار توهم تجاوز و تهاجم شود امنیتی برای آنها نخواهد بود و سیلی محکمی از جایی که فکرش را نمی کنند خواهند خورد.
امیر سرتیپ دوم ستاد پرویز با اشاره به اینکه از قدرت دفاعی و حفظ عمق راهبردی کوتاه نخواهیم آمد، خاطرنشان کرد: پیشرفت های حوزه پهپاد پدافند هوایی خارج از تصور و انتظار بوده و بسیار جلوتر از برنامه های پیشبینی شده هستیم.
در حال تبدیل شدن به قطب پهپادی کشور هستیم
وی اظهار داشت: مجموعه پهپاد پدافند هوایی الان مجهز به انواع پهپادهای پیشرفته بومی با قابلیت حمل انواع مهمات و محموله ها است.
وی با اشاره به اینکه درحال تبدیل شدن به قطب پهپادی کشور هستیم، خاطرنشان کرد: هم اکنون پدافند هوا پایه بدون سرنشین در مأموریت های کشف و شناسایی، جمع آوری اطلاعات، رهگیری و رزم هوایی، مدیریت صحنه نبرد، جنگ الکترونیک و ارزیابی سامانه ها در صدها کیلومتر دورتر از محل پرواز با استفاده از اطلاعات سامانه های راداری و تحت شبکه فرماندهی به صورت اثر بخش استفاده می شود.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور اظهار داشت: بر اساس وظیفه ذاتی خود و برابر منویات مقام معظم رهبری در مورد همکاری نیروهای مسلح اقدامات شایانی در منطقه تحت مسئولیت انجام داده ایم.
وی با اشاره به اینکه در همه روزها و دقایق وظیفه مهم و ۲۴ ساعته داریم، افزود: پایش، رصد، کشف و اقدام تاکتیکی بر روی تمام پرنده هایی که در آسمان پرواز می کنند را انجام می دهیم.
امیر سرتیپ دوم ستاد پرویز ضمن اشاره به این که پدافند هوایی امروز از صیانت به سیادت رسیده است، اظهار داشت: سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) اعلام می کند آسمان ایران امن ترین آسمان غرب آسیا است و این یعنی تلاش همکاران ما در پدافند هوایی به ثمر نشسته است.
وی با اشاره به اینکه پدافند هوایی خط مقدم دفاع از حیثیت و موجودیت و آبروی کشور است، اضافه کرد: هیچ مأموریتی بدون چتر حمایتی پدافندی قابلیت اجرا ندارد.
فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق کشور ضمن اشاره به سال «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی» اظهار داشت: ما با تولید امنیت از تولیدات کشور پشتیبانی می نماییم.


منبع:

1400/06/08
21:26:59
0.0 / 5
931
تگهای خبر: برنامه , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام