در گفت وگو با امیرعبداللهیان مطرح شد،

تاکید بورل بر لزوم نگاهی منعطف و واقع گرایانه در قبال مذاکرات هسته ای از طرف همه طرف ها

تاکید بورل بر لزوم نگاهی منعطف و واقع گرایانه در قبال مذاکرات هسته ای از طرف همه طرف ها

اتحادیه اروپا در اطلاعیه ای اعلام نمود که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تماسی تلفنی با وزیر خارجه جدید کشورمان برقرار کرده است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در اطلاعیه ای که روز جمعه در سایت سرویس اقدامات خارجی اروپا انتشار یافته آمده است: نماینده عالی، جوزپ بوزل روز جمعه تماسی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جدید ایران برقرار کرد. آنها درباب روابط ایران و اتحادیه اروپا در پی تغییر دولت در ایران، مسیر پیش روی برنامه جامع اقدام مشترک و آخرین تحولات پیرامون افغانستان و تاثیرات منطقه ای و بشردوستانه آن گفت و گو کردند.
در ادامه بیانیه آمده است: بورل بعنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام بر اهمیت بالای از سرگیری فوری گفت وگوهای وین برای بازگرداندن برجام به مسیر خود اصرار کرد.
وی همین طور نگرانی خود درباب اقدامات هسته ای اخیر و مسیر کلی برنامه هسته ای ایران را ابراز و بر اهمیت همکاری نزدیک با آژانس بین المللی انرژی اتمی اصرار کرد.
وی لزوم داشتن نگاهی منعطف و واقع گرایانه در قبال مذاکرات توسط تمامی طرفین برای رسیدن توافقی که به نفع همگان باشد را تصریح کرد.
در انتهای بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: نماینده عالی بورل و امیرعبداللهیان همین طور درباب وضعیت افغانستان بعد از تسلط طالبان گفت و گو کردند. نماینده عالی اشاره نمود که وضعیت این کشور نیاز به توجه فوری دارد و نقش شرکای منطقه ای و بین المللی برای اطمینان حاصل کردن از ثبات داخل و خارج منطقه مهم است. آنها توافق کردند که با یکدیگر در تماس باشند و درباب شرایط به رایزنی بپردازند.1400/06/06
00:18:03
0.0 / 5
875
تگهای خبر: برنامه , دولت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام