برگزاری آخرین جلسه هیات دولت با حضور وزیران دولت دوازدهم

رئیسی: بی ثباتی و قابل پیشبینی نبودن شرایط اقتصادی بدترین آفت برای جامعه است

رئیسی: بی ثباتی و قابل پیشبینی نبودن شرایط اقتصادی بدترین آفت برای جامعه است

رئیس جمهور عصر امروز (یکشنبه) در جلسه هیات دولت ضمن اشاره به این که جلسه آتی هیات وزیران، با حضور وزرای جدید برگزار می شود، ضمن قدردانی از کلیه زحمات و خدمات وزرا، بخصوص در دو هفته اخیر و در همکاری با دولت جدید، اظهار داشت: اعتقاد و باورم این است که تجربیات مسئولین سطوح کلان کشور مانند چراغ راه و راهنما، می تواند در پیشبرد امور مفید و موثر باشد و باید از این تجربیات استفاده گردد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی انسجام، وحدت و اعتماد را سرمایه بزرگ و ارزشمندی برای نظام دانست و گفت: اعتماد مردم به مسئولین و اعتماد رهبر معظم انقلاب به فرد فردِ مدیران، سرمایه بسیار باارزشی است که باید در جهت ارتقا و تقویت هر چه بیشتر آن تلاش نماییم.
رئیس جمهور با تاکید بر این که همدلی و انسجام مسؤلان از الزامات پیشرفت کشور است، اظهار داشت: همانطوری که سوء ظن و بدبینی، بدترین آفتی است که اگر بین مسئولین ایجاد شود باعث کُندی امور و بروز مشکل در زندگی مردم می شود، در مقابل، اعتماد مردم به مسئولین می تواند باعث سرعت در پیشرفت امور باشد.
وی لزوم تداوم اعتماد مردم به مسئولین را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: برخلاف نظام های استبدادی و سلطنتی، تداوم اعتماد مردم، مهم ترین مسئله در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران است که اساس حکومت در آن مبتنی بر رای و اراده مردم است، بنابراین ایجاد و تداوم اعتماد از اهمیت زیادی برخوردارست و این مورد در گرو نشان دادن صداقت و خدمت برای مردم می باشد.
رئیسی اشاره کرد: تداوم و تقویت اعتماد مردم باعث تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش مشارکت و نشاط اجتماعی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود، با اشاره به لزوم پرهیز از اتخاذ تصمیمات لحظه ای بخصوص در زمینه های اقتصادی، اشاره کرد: تصمیمات مان باید متقن و اعتمادبخش بوده و نتیجه آن ایجاد ثبات در زندگی مردم باشد.
رئیس جمهور بی ثباتی و قابل پیشبینی نبودن شرایط اقتصادی را بدترین آفت برای جامعه دانست و گفت: مجموعه اقدامات باید به شکلی باشد که آینده برای عموم مردم و همه بخش های تولیدی و اقتصادی قابل پیشبینی شود.1400/06/01
08:54:51
0.0 / 5
827
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام