عباسی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت:

آقای عین اللهی! وضعیت مطلوبی در برنامه های شما وجود ندارد

آقای عین اللهی! وضعیت مطلوبی در برنامه های شما وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم کرج در مجلس خطاب به وزیر پیشنهادی بهداشت با اشاره به اینکه وضعیت مطلوبی در برنامه های شما وجود ندارد، اظهار داشت: وضع مطلوب را در فرصتی که دارید برای ما توصیف کنید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، در جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه (۳۱ مرداد) و در جریان بررسی رای اعتماد به وزاری پیشنهادی، علیرضا عباسی نماینده مردم کرج در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: عدالت در توزیع خدمات بهداشتی باید نصب العین قرار گیرد. وزیر پیشنهادی اعلام نماید چگونه می خواهد خدمات بهداشتی در شهرستانهایی که از حداقل امکانات برخوردار می باشند را توسعه دهد.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ۲۰ ساله، ایران باید در منطقه از نظر تعداد پزشک عمومی و دندانپزشک رتبه اول را داشته باشد، اما امروز با این هدف فاصله بسیاری داریم که علت اصلی آن تعارض منافع است. تعداد دانشجویان پزشکی محدود است و همین مساله عامل کمبود کادر پزشکی در کشور شده است.
نماینده مردم کرج در مجلس با انتقاد از درمان محوری به جای سلامت محوری در وزارت بهداشت، اظهار داشت: در سند ملی گیاهان دارویی آمده است حدود ۸ هزار گونه گیاهان دارویی در کشور وجوددارد چه برنامه ای جهت استفاده از گیاهان دارویی دارید؟
عباسی از وزیر پیشنهادی خواست صدمه شناسی کند که چرا قرارگاه های تولید واکسن کرونا به وظایف خود عمل نکردند.
وی اظهار داشت: عین اللهی برنامه خویش را برای بین المللی سازی دانشگاه های علوم پزشکی ارائه نماید. تعامل وزیر پیشنهادی با تشکل های دانشجویی چگونه خواهد بود؟
نماینده کرج در مجلس خطاب به وزیر پیشنهادی بهداشت، با اشاره به اینکه وضعیت مطلوبی در برنامه های شما وجود ندارد، خاطرنشان کرد: وضع مطلوب را در فرصتی که دارید برای ما توصیف کنید.


منبع:

1400/05/31
23:15:35
0.0 / 5
947
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام