در صحن مجلس انجام می گیرد؛

فردا شروع بررسی کابینه پیشنهادی

فردا شروع بررسی کابینه پیشنهادی

خبرگزاری نام: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از فردا(شنبه) در جلسه علنی مجلس شروع خواهد شد و طبق بخشنامه داخلی، رییس جمهور 2.5 ساعت فرصت دارد تا از کابینه پیشنهادی خود دفاع کند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، بعد از بررسی برنامه های ۱۹ وزیر پیشنهادی رییس جمهور در کمیسیون ها، فراکسیون ها و مجامع استانی مجلس، که در قالب حدود ۲۷۰ جلسه با وزرای پیشنهادی صورت گرفت، از فردا (شنبه -۳۰ مرداد) صحن علنی مجلس شورای اسلامی شاهد بررسی صلاحیت و برنامه های وزرای پیشنهادی در دو نوبت بامداد و بعدازظهر خواهد بود.
بر اساس ماده ۲۰۴ بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی، ابتدا رییس جمهور به مدت ۲.۵ ساعت فرصت خواهد داشت که در صورت ضرورت در صحن علنی مجلس حضور یافته و به دفاع از برنامه های دولت و همین طور معرفی وزرای پیشنهادی و برنامه های آنها بپردازد.
در ادامه ۵ نماینده موافق و ۵ نماینده مخالف، درباب کلیات برنامه به ارائه دیدگاه های خود خواهند پرداخت. سپس بررسی صلاحیت و برنامه های هر یک از وزرای پیشنهادی برمبنای حروف الفبا و با ارائه گزارش کمیسیون مربوطه هر وزیر شروع خواهد شد. بعد از آن دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف که هر کدام ۱۵ دقیقه فرصت خواهند داشت به ارائه دیدگاه های خود درباب وزیر پیشنهادی بپردازند و وزیر پیشنهادی نیز ۳۰ دقیقه می تواند از برنامه های خود دفاع کند.
این روند از روز شنبه در دو نوبت بامداد و عصر جلسه علنی مجلس ادامه خواهد یافت.
پس از اختتام بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی که پیش بینی می شود حدود ۴ روز به طول بیانجامد، رأی گیری کلی برای وزرای پیشنهادی در صحن علنی انجام و نتایج آن در آن جلسه اعلام خواهد شد.
گفتنی است، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور روز چهارشنبه (۲۰ مرداد) در نامه ای به رییس مجلس اسامی ۱۹ وزیر پیشنهادی خودرا اعلام نمود. این اسامی در جلسه روز شنبه ۲۳ مرداد از طرف رییس مجلس در صحن علنی قرائت و اعلام وصول شد.
از روز شنبه ۲۳ مرداد نیز کمیسیون ها، فراکسیون ها و مجامع استانی مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلسات مختلف با حضور وزرای پیشنهادی، بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی را که همزمان اطلاعات آنها در سایت هیئت رئیسه مجلس نیز بارگذاری و در اختیار نمایندگان قرار داده شده بود، شروع کردند.


منبع:

1400/05/29
14:05:49
0.0 / 5
923
تگهای خبر: برنامه , دولت , سایت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام