در پیامی به مناسبت روز خبرنگار؛

ظریف: کوشیدیم در این ۸ سال صدای منتقدان را بشنویم

ظریف: کوشیدیم در این ۸ سال صدای منتقدان را بشنویم

به گزارش خبرگزاری نام وزیر امور خارجه با انتشار پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار، نوشت: صادقانه در این ۸ سال کوشیدیم صدای منتقدان را با اجتناب از نیت خوانی بشنویم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با انتشار پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت و نوشت: صادقانه در این ۸ سال کوشیدیم صدای منتقدان را با اجتناب از نیت خوانی بشنویم و در حدامکان از راه جلسات تبادل نظر رسانه ای، مصاحبه و انتشار بیانیه و گزاره برگ پاسخگو باشیم.
متن پیام او به شرح زیر است:
سلام
۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی و ۱۰ نفر از همکارانم در افغانستان است که این روزها هم باردیگر در آتش جنگ و برادرکشی می سوزد.
ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای بزرگوار ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، روز خبرنگار را به همه خبرنگاران ارجمند و پرکار این مرز و بوم تبریک عرض می کنم. متأسفم که برای رعایت پروتکلهای کرونایی، دوسال است امکان دیدار با خبرنگاران عزیز در این روز فراهم نشده است.
اکنون که به یاری خدا در ایام پایانی مسئولیت وزارت امور خارجه قرار دارم، مایلم از همراهی، حمایت و نقد منصفانه همه خبرنگارانی که در این ۸ سال همراه دستگاه دیپلماسی بودند سپاسگزاری نمایم. شاهد بودم که عموم خبرنگاران دیپلماسی در این هشت سال با شرافت و صداقت کوشیدند مردم بزرگوار و فهیم ایران را از زوایای سیاست خارجی آگاه سازند و اگر در این میان گله و شکایتی از اعمال نظر سیاسی و جناحی در اطلاع رسانی بود، نه به علت ناراستی خبرنگاران صادق بلکه ناشی از سیاست های رسانه ای بود که به آن تعلق داشتند.
رسانه ها در نظارت بر عملکرد کارگزاران نقشی منحصر به فرد دارند. ازاین رو، ارتباط مستقیم و صمیمانه با رسانه ها یک وظیفه و یک لزوم برای وزارت امور خارجه است. اهتمام ما در این هشت سال گسترش ارتباط با رسانه ها و گشایش فضای مفاهمه با کارشناسان و اصحاب رسانه بود که در حضور پرشمار خبرنگاران در ادوار مذاکرات هسته ای، جلسات مکرر رسانه ای و مشورتی با اصحاب رسانه و جلسات مختلف با خبرنگاران و مدیران مسئول متبلور شد.
در این ۸ سال صادقانه کوشیدیم صدای منتقدان را با اجتناب از نیت خوانی بشنویم و در حدامکان از راه جلسات تبادل نظر رسانه ای، مصاحبه و انتشار بیانیه و گزاره برگ پاسخگو باشیم.
برای همه خبرنگاران عزیز و سخت کوش ایران سرافراز، استقامت در راه آگاهی بخشی به مردم همراه با سلامتی، شادی و سربلندی آرزو می کنم.


منبع:

1400/05/17
18:00:24
0.0 / 5
1030
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام