سفیر ایران در فرانسه:

ایران هرگونه اقدام و توطئه در هدف قراردادن امنیت کشتیرانی را محکوم می کند

ایران هرگونه اقدام و توطئه در هدف قراردادن امنیت کشتیرانی را محکوم می کند

خبرگزاری نام: سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس تصریح کرد: صلح و ثبات و آزادی کشتیرانی و تأمین امنیت آبراه های راهبردی در خلیج فارس و دریای عمان و حتی در دیگر نقاط جهان یک اصل و لزوم غیرقابل انکار برای ایران محسوب می گردد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در توییتی نوشت:
ایران بعنوان کشوری که بیشترین ساحل را با خلیج فارس و دریای عمان دارد و بعنوان تنها کشوری با سابقه تمدنی چندهزار ساله همواره در طول تاریخ حیات خود در جهت تحکیم صلح و ثبات منطقه و صیانت از امنیت خلیج فارس و آزادی کشتیرانی تلاشی وافر داشته است.
صلح و ثبات و آزادی کشتیرانی و تأمین امنیت آبراه های راهبردی در خلیج فارس و دریای عمان و حتی در دیگر نقاط جهان یک اصل و لزوم غیرقابل انکار برای ایران محسوب می گردد.
افراط گرایان اشغالگر و هم پیمانان آنان در آن سو و این سوی جهان با نگرانی و خشم از امکان استمرار و پیشرفت روند دیپلماتیک و مذاکرات و نگاههای جدید در دولت آمریکا و تاکید بر حل و فصل موضوعات پیش رو از کانال های سیاسی، با تمام توان و در جهت تخریب این روند گام برمی دارند و در این راه شیطانی خود، از هر نیرنگ و حیلتی به منظور فراهم آوردن یک فضای غیرسازنده و مخرب و کوشش برای جنگ افروزی بهره می گیرند.
تکیه بر اتهامات واهی و بی اساس و سناریوهای خودساخته عناصر ثالث نوعی مین گذاری در راه عقلانیت و اختلال در روندهای دیپلماتیک و رفتاری نابخردانه است. ماجراجویی های اخیر آنان در حادثه کشتی «مرسر استریت» نه اولین توطئه و نه آخرین اقدام ایران ستیزانه آنان خواهد بود. ایران هوشیارتر از هر روز از این گونه دام های چند منظوره جنگ طلبانه عبور خواهد نمود.
ایران با شدت تمام از هرگونه اقدام و توطئه در ایجاد نابسامانی و ثبات زدائی که امنیت و آزادی کشتیرانی و حمل و نقل را در این منطقه حساس از جهان هدف قرار دهد، ابراز انزجار نموده و آنان را محکوم می نماید. ایران کماکان با خردورزی و هشیاری راهبردی خاص ایرانیان، آتش افروزان اشغالگر را بیشتر از گذشته بویژه در این برهه زمانی بسیار حساس، رسوا و پشیمان خواهد نمود.1400/05/16
12:09:43
0.0 / 5
1023
تگهای خبر: اتهام , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام