نوری قزلجه :

روحانی نتوانست جایگزین هاشمی شود

روحانی نتوانست جایگزین هاشمی شود

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با اعلان اینکه روحانی نتوانست جایگزین هاشمی شود، اظهار داشت: روحانی نتوانست عملکرد موفقی داشته باشد و این دولت را شاخصی برای عملکرد جریان اعتدال در آینده قرار دهد.غلامرضا نوری قزلجه در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که آیا دولت روحانی توانست الگوی خوبی از اعتدال ارائه دهد؟ اظهار داشت: دولت روحانی شروع خوبی داشت اما نتوانست نتیجه کاملی کسب کند و این دولت را شاخصی برای عملکرد جریان اعتدال در آینده قرار دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا روحانی توانست جایگاه هاشمی رفسنجانی را در صحنه سیاسی کشور به دست آورد؟ اضافه کرد: روحانی نتوانست جایگزین هاشمی رفسنجانی شود، اعتدال را نمی توان در روحانی خلاصه کرد، اما او در این راه اقدامات شجاعانه ای انجام داد.
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این که آیا می توان دولت روحانی را نماد حکمرانی «موفق» جریان اعتدال دانست؟ اظهار داشت: نمی توان نام «موفق» بر عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم گذاشت برای اینکه دولت روحانی با ناملایمات زیادی در عرصه داخلی و خارجی مواجه بود و اهداف مورد نظر دولت محقق نشد.
نوری قزلجه در مورد نقش کابینه روحانی در عدم موفقیت دولت های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: روحانی می توانست در مورد ترکیب کابینه بهتر تصمیم بگیرد. باید به جوانگرایی در کابینه توجه بیشتری می شد. روحانی در انتخاب اعضای کابینه اعتدال را رعایت کرد و تلاش داشت تا کابینه فراجناحی معرفی کند؛ همین مورد سبب عدم موفقیت دولت شد.
وی درباب این که آیا حیات سیاسی جریان اعتدال ادامه خواهد یافت؟ اظهار داشت: حیات سیاسی این جریان ادامه خواهد یافت. این جریان در مقابل جریان اصلاحات نیست بلکه با قسمتی از جریان اصلاحات و قسمتی از جریان اصولگرا همپوشانی خواهد داشت.
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس درباره این که آیا روحانی می تواند بدنه اجتماعی را با خود همراه کند؟ اظهار داشت: پارادایم های جامعه درحال تغییر است، نقش کاریزماها در جامعه کاهش یافته و در این راستا روحانی نیز نقش کاریزما ندارد.


1400/05/11
12:16:03
0.0 / 5
1037
تگهای خبر: حكم , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام