روحانی در دیدار سفیر جدید كره جنوبی:

استفاده ایران از ذخایر مالی خود دربانك های كره جنوبی حق واضح ماست

استفاده ایران از ذخایر مالی خود دربانك های كره جنوبی حق واضح ماست

رییس جمهور اظهار داشت: استفاده ایران از ذخایر مالی خود در بانکهای کره جنوبی حق روشن و واضح ایران است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم دریافت استوارنامه «یون کانگ هیون» سفیر جدید کره جنوبی در تهران با اعلان اینکه دو کشور روابط تجاری و بانکی بسیار خوبی در گذشته داشتند و کره جنوبی در خیلی از پروژه های مهم ایران حضور داشت، گفت: در سالهای اخیر بخاطر تحریم های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا، روابط دو کشور با مشکل مواجه گردید که ضرورت دارد اینطور مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.
روحانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی از روابط بسیار خوبی برخوردار بودند که متأسفانه در سالهای اخیر با مشکلاتی روبه رو شده که امیدواریم هر چه زودتر این مشکلات حل و فصل شود.
رئیس جمهور با اعلان اینکه برغم وعده هایی که کره جنوبی داده همچنان مشکلات بانکی و مالی بین دو کشور پابرجا است، اظهار داشت: در حوزه خرید تجهیزات و امکانات پزشکی و دارویی و حتی واکسن کرونا در استفاده از اموال خودمان در بانکهای سئول باز هم با مشکل مواجه هستیم. در صورتیکه استفاده ایران از ذخایر مالی خود در بانکهای کره جنوبی حق روشن و واضح ایران است.
روحانی افزود: مشکل مالی موجود بین ایران و کره جنوبی تأثیر بسیار بدی در اعتماد مردم ایران به کره جنوبی گذاشته است چونکه در دوران شرایط سخت کرونا مردم ایران نتوانستند از اموال خود در بانکهای کره استفاده کنند. پس امیدوارم کره جنوبی در فرصت های آینده بتواند با کوشش های مضاعف این مسأله را جبران کند.
«یون کانگ هیون» سفیر جدید کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور کشورمان، با اعلان اینکه از دلسردی دوستان ایرانی خود از روابط تهران و سئول به خوبی آگاه است، گفت: شرایط اعمال شده که خارج از کنترل ما هم بوده است، روابط تهران و سئول را تحت تأثیر قرار داده است اما امروز ماموریت ویژه دارم تا نهایت تلاش خودرا برای تقویت روابط دو جانبه بکار بگیریم.
کانگ هیون اظهار داشت: بااینکه چشم انتظار نتایج خوب مذاکرات در رابطه با برجام هستیم اما کره جنوبی زمان را از دست نخواهد داد و درحال مهیا کردن شرایط و آماده شدن برای توسعه هر چه بیشتر روابط دو جانبه هستیم.

1400/04/29
12:31:50
0.0 / 5
860
تگهای خبر: پروژه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام