اركانی :

كشور احتیاج به كاردرمانی داشت نه گفتار درمانی

كشور احتیاج به كاردرمانی داشت نه گفتار درمانی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: روحانی در هشت سال گذشته کوشش کرد مشکلات را با گفتار درمانی اداره کند، در حالیکه حل مشکلات کشور احتیاج به کاردرمانی داشت.احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به اظهارات روحانی در خصوص این که دولت سیزدهم وضعیت بهتری خواهد داشت و در وضعیت خوبی کشور به دولت آینده تحویل داده می شود، اظهار داشت: شرایط کشور در حوزه های کشاورزی، صنعت، ورزش، اقتصاد و معیشت به مراتب بدتر از هشت سال قبل است.
خزانه نه تنها خالی، بلکه منفی است
وی افزود: امروز خزانه نه تنها خالی، بلکه منفی است. دولت بعد خزانه ای را تحویل می گیرد که با کسری بودجه و تراز منفی روبرو است. وضعیت کشاورزی بگونه ای است که دولت تدبیر حتی نتوانست خوراک دام و مرغ را تأمین کند. خیلی از دام ها کشتار می شوند به خاطر این که دامداران نمی توانند هزینه تأمین خوراک دام را بپردازند.
ارکانی اضافه کرد: واردات کمر تولید داخلی را شکسته و کارنامه دولت در ورزش به مراتب بدتر از دولت قبل است.
۷۰۰ درصد ارزش پول ملی کاهش یافته است
وی در بررسی اعداد و ارقام تورم و رشد اقتصادی اظهار داشت: نرخ تورم در تاریخ پس از انقلاب رکورد زده و به حدود ۵۰ درصد رسیده است، روحانی دلار ۳۰۰۰ تومانی تحویل گرفت و ۷۰۰ درصد نرخ دلار را افزایش داد و به عبارت دیگر ۷۰۰ درصد ارزش پول ملی را کم کرد.
عضو کمیسیون اصل نود مجلس خاطرنشان کرد: هشت سال پیش خرید مسکن برای جوانان سخت بود و امروز حتی توانایی اجاره مسکن را ندارند. روحانی در ایام آخر عمر دولت دوازدهم نباید حرف هایی را که هشت سال تکرار کرده و نتیجه اش وضعیت افتضاح امروز است، ادامه دهد.
کشور احتیاج به کاردرمانی داشت نه گفتار درمانی
ارکانی عنوان کرد: روحانی در هشت سال گذشته کوشش کرد مشکلات را با گفتار درمانی اداره کند، در حالیکه حل مشکلات کشور احتیاج به کاردرمانی داشت.
وی ناکارآمدی مدیران را یکی از علل مشکلات امروز کشور خواند و اظهار داشت: کمیسیون اصل نود می تواند به شکایات مردم از مسؤلان رسیدگی کند، در این خصوص پرونده های گوناگونی از مدیران دولت های یازدهم و دوازدهم در کمیسیون اصل نود تشکیل شده و درحال بررسی است.
نماینده مردم نیشابور در مجلس افزود: برخی پرونده ها در ارتباط با مدیران جزئی و برخی در ارتباط با وزرا است، که گزارش در ارتباط با عملکرد وزرا در یک جلسه علنی مجلس قرائت خواهد شد.


منبع:

1400/04/04
13:58:45
0.0 / 5
841
تگهای خبر: برنامه , پرونده , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام