ابراهیم رئیسی در مشهد:

هیچ كس حق ندارد به كرامت مردم كوچكترین خدشه ای وارد كند

هیچ كس حق ندارد به كرامت مردم كوچكترین خدشه ای وارد كند

خبرگزاری نام: رئیس جمهور منتخب ایران تصریح کرد که شرط حضور در دولت وزرا، مدیران میانی و همه کارشناسان و کارکنان قبول داشتن بنده نیست، بلکه حفظ کرامت مردم است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی عصر امروز در مشهد مقدس سخنان خویش را با سلام بر حجت خدا علی بن موسی الرضا شروع کرد و اظهار داشت: خدا را شاکریم کنار مضجع نورانی امام رضا (ع)بوده و در این مکان مقدس زائرین و مجاوران گرد هم آمدند. برای من بعنوان یک طلبه خدمتگزار افتخار بزرگی است به مردم مشهد، خراسان رضوی و مردم بزرگوار، فهمیم و زمان شناس ایران اسلامی سلام داشته باشم.
رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دو نوع شناخت شناسنامه ای و شناخت معرفتی نسبت به مقام ولایت علی بن موسی الرضا وجود دارد، اضافه کرد: ما از امام رئوف می خواهیم درک و معرفت شناخت ایشان را برای ما ممکن بسازد. ما در پرتو نورانیت امام می توانیم معرفت پیدا نماییم. خداوند یک کرامت ذاتی به تمام انسان ها داده است اما در کنار این یک کرامت اکتسابی هم وجود دارد که در سایه شناخت حجت خدا اتفاق می افتد. کرامت اکتسابی به تلاش، فکر، اندیشه و اخلاق نیاز دارد و مخصوص انسان هایی است که دل، ذهن و اخلاق را با حجت خدا مرتبط کرده اند. ما دنبال کسب این کرامت هستیم.
رئیس جمهور منتخب ایران همینطور تصریح کرد: بخشش جلوه کرامت است. انسان باید به مقام کرامت برسد تا اهل بخشش مال، آبرو و جان خود شود. شهدا پیش از مقام شهادت، مقام کرامت داشتند. پیامبر (ص) و ائمه آمده اند انسانی بسازند مانند ابوذر، میثم و مقداد که جز خدا نبیند و جز به خدا نیندیشد.
وی با اشاره به اینکه معنای خدمت هم متفاوت می باشد، خاطرنشان کرد: امروز همه مدعی خدمت هستند اما خدمت چند دسته دارد. یک خدمت مادی محور است که نگاه منفعت گرا به خدمت دارد. می گوید خدمت می نماییم تا در مقابل به منافعی برسیم. برخی کشورها در آفریقا هستند و می گویند دنبال خدمت هستیم اما آنجا هم منافعی داریم. می گویند منافع ما هر جا ایجاب کند آنجا حضور داریم. خدمت دوم، برپایه انسان دوستی است که بالاخره نودوستی هم بد نیست اما ما در محضر مقدس امام رئوف سخن از خدمت سوم داریم و آن خدمتی است برای خدا. به دیگران توجه کردن در پرتو خدادوستی است.
رئیسی تصریح کرد: امام علی (ع) به مالک اشتر می فرمایند که مردم دو دسته اند. یا مسلمان هستند یا انسان اند و باید به حقوق خاص آنها توجه گردد. دولت در نظام اسلامی خدمتگزار مردم است نه منت گذار و تمام کارگزاران دولت باید خویش را خادم ملت بدانند. ما از دوست داشتن مردم می گوییم و مدیران هم باید به مردم محبت داشته و عاشق آنها باشند.
وی تصریح کرد: قبول داشتن بنده توسط وزرا، مدیران میانی، کارشناسان و کارکنان دولت شرط نیست اما حفظ کرامت مردم شرط خدمت در این دولت می باشد.
وی با اشاره به اینکه هر کس در کشور خدمت می کند باید بداند که کرامت مردم را باید حفظ کند، اظهار نمود: هیچ کس حق ندارد کوچکترین خدشه ای به کرامت مردم وارد کند. مردم به تحول رای داده اند. تحول به نفع مردم، تحول به نفع ارزش های انقلاب اسلامی و به نفع سفره و کسب و کار مردم و شکل گیری دولتی کارآمد. خواست مردم این است که کوچک ترین حقی از آنها ضایع نشود. من هم اجازه نمی دهم هیچ کدام از حقوق ملت ضایع شود.
رئیسی تصریح کرد: در اقتصاد محور ما عدالت اقتصادی یعنی تقسیم ظرفیت و امکانات کشور برپایه عدالت است. در مسائل آموزشی و داخلی به عدالت توجه داریم. در سیاست داخلی و خارجی حفظ کرامت مردم محور فعالیت ماست و در هیچ نشست و گفت وگویی نباید کرامت و عزت ملت ایران مخدوش شود. در سیاست داخلی و خارجی محور ما حفظ عزت و کرامت مردم خواهد بود. ما روابط ناسالم اداری، فساد، ظلم و روابط غیرعادلانه را خلاف کرامت انسان می دانیم و معتقدیم فرهنگ رضوی باید فرهنگ گفتمان کشور باشد. امام رضا (ع) فرمودند: اگر مردم بدانند ما چه می گوییم دنبال ما حرکت می کنند و اگر آنها شیرینی عدالت را بدانند به غیر عدالت رضایت نمی دهند.
رئیس جمهور منتخب خاطرنشان کرد: بعنوان خدمتگزار و امین مردم عرض می کنم که اگر شما مردم در صحنه باشید، با مدد الهی و دست توانای شما عدالت اجرا می شود.
رئیسی تصریح کرد: در اسرع وقت واکسیناسیون عمومی را انجام می دهیم و این از برنامه های فوری ماست که از روز اول دولت آنرا اجرا می نماییم و هم مردم آرامش پیدا کنند و هم تولید رونق پیدا کند. این در اولویت دولت ماست.
وی تصریح کرد: در دوره های گذشته کسانی که در دولت مشغول بودند اگر به رئیس دولت رای نمی دادند یا محبت به او نداشتند برایشان مشکل درست می کردند اما محور ما در انتخاب همکاران شایستگی و شایسته سالاری است. من از همه کسانی که در انتخابات شرکت کرده ام و به من یا دیگران رای داده اند تشکر می کنم. از کسانی که در ساعات اولیه رای گیری در صف های طولانی معطل شدند عذرخواهی می کنم. از کسانی که در مقابل حرکت عده ای از خدا بی اطلاع در خارج کشور، مورد دشنام قرار گرفتند، تشکر می کنم و این سوال را مطرح می کنم چرا این کشورها برای کسانی که می خواستند رای بدهند امنیت ایجاد نکردند. این مسئله حتما باید جبران شود.
رئیسی در انتها اظهار داشت: من خویش را خدمتگزار همه مردم می دانم. چه کسانی که به من رای دادند، چه کسانی که به دیگران رای دادند یا کسانی که موفق به رای دادن نشدند. حضور شما مردم باشکوه و با معنا بود و باید شکرگزار خداوند باشیم. می خواهند برخی در تحلیل های خود این حضور باشکوه را کم جلوه دهند. انشاءالله ما و همه دولتمردان بتوانیم محبت و لطف مردم را جبران نماییم با خدمتی مخلصانه و بی منت به مردم. به دعای همه شما محتاجم.
منبع:

1400/04/01
21:11:08
0.0 / 5
805
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام