تشریح وظایف متقابل دولت منتخب و رقبا توسط مصباحی مقدم

تشریح وظایف متقابل دولت منتخب و رقبا توسط مصباحی مقدم

به گزارش خبرگزاری نام یک فعال اصولگرا تصریح کرد که دولت منتخب و رقبای انتخاباتی باید به یکدیگر در پیشبرد اهداف کلان کشور کمک کنند.


حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: همواره در شرایط انتخابات رقابت هایی بین کاندیدها و هوادارانشان پیش می آید و هواداران در این رقابت ها شریک و سهیم می شوند؛ این شرایط در دوران خودش هیچ اشکالی ندارد، چونکه فضا رقابتی است.
وی افزود: اما انتخابات که تمام می شود فضای کشور باید به سمت همراهی، دلسوزی و همبستگی برای مصالح کشور پیش برود تا رئیس جمهور منتخب بتواند به همه مردم خدمت کند.
این فعال سیاسی تصریح کرد: هم اکنون هم با به انتها رسیدن زمان رقابت ها و مشخص شدن دولت بعدی فضای کشور باید به سمت همکاری و همدلی برود ان شاءالله.
وی اظهار داشت: موضع ما برای همه انتخابات ها همین است؛ این طور نیست که چون آقای رئیسی رئیس جمهور شده چنین موضعی گرفته باشیم. ما معتقد هستیم بعد اعلام نتایج رقابت ها تمام می شود و آنچه باقی می ماند رفاقت و همکاری است.
وی خطاب به رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: هیچگاه رئیس جمهور منتخب مردم نباید احساس کند که همچنان در صحنه رقابت است و به سایرین به چشم رقیب نگاه کند. این وظیفه ای متقابل است و رقبای ایام انتخابات هم دیگر رئیس دولت را به چشم رقیب نباید ببینند.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: من دیدم برخی از کاندیدها ضمن مناظرات و پاسخ به سوالات نشان می دادند که دارای برنامه های مهمی برای اداره کشور هستند. آنها زحمت کشیدند بعضی ها دو سال و بعضی ها تا هشت سال بر روی برنامه هایشان کار کرده بودند و نخبگان، صاحبان افکار و اندیشه هایی را دور خود جمع کرده بودند تا با کمک آنان چاره هایی تدوین کنند و حتی برنامه هایشان را کتابچه کرده بودند. من معتقدم ریس جمهور منتخب باید از این ظرفیت ها بهره ببرد؛ حتی اگر آن افراد اعلام همکاری کردند هم از حضورشان استفاده نماید. عاقل آن است که عقول دیگران را به عقل خودش پیوند می زند.




منبع:

1400/04/01
11:06:10
0.0 / 5
804
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام