قاضی زاده هاشمی در بخش خبری ۲۰:۳۰:

برای مقابله با امضاهای طلایی نظام جامع شفافیت ایجاد می كنم

برای مقابله با امضاهای طلایی نظام جامع شفافیت ایجاد می كنم

خبرگزاری نام: نامزد انتخابات ریاست جمهوری ضمن اشاره به برنامه هایش برای مقابله با امضاهای طلایی، اظهار داشت: برای مقابله با امضاهای طلایی نظام جامع شفافیت ایجاد می کنم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در بخش خبری ۲۰: ۳۰ در پاسخ به این سؤال که یکی از علل حذف نشدن مجوزهای غیر ضروری در راه تولید، وجود امضاهای طلایی در دستگاههای دولتی است، روش شما برای حذف این امضاهای طلایی چیست، اظهار داشت: متأسفانه در اقتصاد ما تعداد زیادی رانت توزیع می شود به صورتی که در بخش های مختلف اقتصاد، در نظامات مختلف شامل پولی، ارزی، بانکی و تولید یک بروکراسی چند لایه درست کرده ایم که امضاهای طلایی در این سیستم، سرنوشت ساز هستند.
وی اضافه کرد: به عبارت بهتر، ما داریم توزیع رانت می نماییم، این مساله خیلی وقت است که در خیلی از کشورهای دنیا حل و فصل شده و کشورهایی که توانسته اند رشد اقتصادی سریعی را تجربه کنند، یک بخشی را برای مبارزه با فساد اداری در قالب سلامت اداری، بوجود آورده اند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در همین مجاورت ما کشورهایی مانند ترکیه و گرجستان با تمرکز بر اصلاحات اداری توانستند رشد اقتصادی کوتاه مدت را تجربه کنند، معتقدم غیر از اصلاح فرآیندها و هم به جز این که متولیان امر مبارزه با فساد اداری باید مشخص شوند و یا حتی به جز این که در کنار دولت الکترونیک، باید داشبورد یا پنجره واحدی هم باید برای عرضه خدمات وجود داشته باشد ما برای مبارزه با فساد اداری و مقابله با امضاهای طلایی به یک نظام جامع شفافیت نیاز داریم.
قاضی زاده هاشمی ضمن اشاره به تعریفی از «نظام جامع شفافیت» اظهار داشت: برپایه این سامانه، مجموعه فرآیندها و امضاهایی که در راه اعطای مجوز به تولیدکنندگان صورت می گیرد و هم زمانبندی های مورد نیاز آن باید در یک سامانه قرار گیرد که عموم مردم بتوانند، علاوه بر عرضه گزارش هایی از تخلفات، با آن برخورد کنند. بنده تشکیل این نظام جامع را در برنامه هایم دارم.
وی افزود: برپایه این سامانه بعد از عرضه گزارش از جانب مردم، برخورد جدی هم توسط نظام اداری صورت خواهد گرفت.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری مساله واگذاری های بنگاه های کلان اقتصادی به افراد را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: خیلی وقت است که مساله مجوز به مساله اهلیت تبدیل گشته است، یعنی وقتی کسی دارای شایستگی و برخورداری از شغلی است، نباید برای واگذاری ها انحصار ایجاد و به یک عده خاص اجازه فعالیت دهیم.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: باید واگذاری ها طوری باشد که افرادی که دارای تحصیلات عالیه و یا دارای مدرک مهارتی هستند و یا سابقه فعالیت و هم دارای اهلیت و اعتبار هستند، در اولویت واگذاری ها قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: باید شرایطی در واگذاری ها ایجاد شود که اگر آن فرد یا موسسه از حدود قانونی خارج شد، در آن مقطع با او برخورد شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در انتها تصریح کرد: از مردم دعوت می کنم که پرشور در انتخابات شرکت نمایند، شرکت پرشور مردم در انتخابات سبب می شود که بنا به فرموده مقام معظم رهبری، شاهد مشارکت بالا و رقابت جدی و انتخاب رئیس جمهوری قوی باشیم.

1400/03/27
11:29:48
0.0 / 5
1057
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام