توضیح وزیر خارجه آمریكا درباره لغو تحریم برخی افراد و شركتهای ایرانی

توضیح وزیر خارجه آمریكا درباره لغو تحریم برخی افراد و شركتهای ایرانی

به گزارش خبرگزاری نام وزیر امور خارجه آمریکا ضمن مطرح کردن ادعاهایی ضد کشورمان، توضیحاتی درباره دلیل لغو تحریم های اخیر ضد برخی افراد و شرکت ایرانی ارائه نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره لغو تحریم های وزارت خزانه داری این کشور ضد برخی افراد و شرکتهای ایرانی اظهار داشت: وزارت خزانه داری آمریکا تحریم ها ضد سه مقام پیشین ایران و دو شرکتی که قبلا در خرید، مالکیت، فروش، حمل و نقل یا بازاریابی محصولات پترو شیمی ایران مشارکت داشته اند را لغو کردیم که در نتیجه تغییری محقق شده در وضع کنونی یا رفتار طرف های تحت تحریم انجام شد. این اقدامات تعهد ما را نسبت به لغو تحریم ها در موقع تغییر وضعیت یا رفتار اشخاص تحت تحریم نشان داده است.
او درباره تحریم فردی به افترا در ارتباط بودن با سپاه پاسداران ایران هم مدعی شد: امروز، آمریکا سعید احمد محمد الجمال و چند فرد و نهاد دیگر را تحریم کرد که در شبکه ای بین المللی که او برای رساندن ده ها میلیون دلار پول به حوثی ها در همکاری با مقامات ارشد نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران بهره برده بود، مشارکت داشته اند. کسانی که در شبکه شرکت ها و واسطه های فروش صوری الجمال بوده اند، کالاهایی همچون نفت ایران را در سرتاسر خاورمیانه و فراتر از آن می فروشند و بخش قابل توجهی از عایدی آنرا به حوثی های یمن منتقل می کنند. ما الجمال را پیرو قانون اجرایی ۱۳۲۲۴ به خاطر کمک مادی، پشتیبانی یا عرضه حمایت در زمینه مالی، مصالح یا حمایت فنی یا عرضه کالاها و خدمات به نیروهای قدس سپاه پاسداران یا در پشتیبانی از آن تحریم کردیم.
وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای از اعمال تحریم ضد «سعید احمد محمد الجمال» به افترا ارتباط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد.
این وزارت خانه همینطور چندین فرد و نهاد در ارتباط با این شخص را هم در فهرست تحریم های خود قرار داده است.
یک پایگاه خبری در این رابطه نوشت که وزارت خزانه داری آمریکا امروز اعضای یک شبکه را که به ادعای آمریکا به تأمین مالی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و انصارالله یمن کمک می کرد، هدف تحریم های خود قرار داده است.
وزارت خزانه داری آمریکا همینطور نام چند نفر همچون احمد قلعه بانی را از فهرست تحریم های خود خارج کرده است.
منبع:

1400/03/21
11:37:03
0.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام