زاكانی در رادیو فرهنگ:

مسئولان فرهنگی جنگ فرهنگی را باور ندارند

مسئولان فرهنگی جنگ فرهنگی را باور ندارند

به گزارش خبرگزاری نام نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد راهکارهای اداره اقتصاد فرهنگ، اظهار داشت: باید باور نماییم که درحال جنگ فرهنگی هستیم. مسئولان فرهنگی بعضاً به این مساله باور ندارند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علیرضا زاکانی در مورد افزایش قیمت کاغذ و کتاب اظهار داشت: دولت اگر مسئول باشد باید نسبت به نیازهای جامعه پاسخ های معتبر بدهد. همانطور که در حوزه اقتصاد پیشران های اقتصاد را تعریف می کند و تسهیلات ویژه اعطا می کند باید در حوزه فرهنگ نیز این امر را جدی بگیرد. حوزه فرهنگ، حوزه مصرف نیست بلکه حوزه سرمایه گذاری است.
وی اضافه کرد: قیمت کاغذ ۱۰ برابر بالا رفته است. حدود ۶۰ درصد ناشران تغییر شغل داده اند تا روزمره خودرا بگذرانند. این جرم و جنایتی نابخشودنی است. نباید نسبت به فرهنگ بی تفاوت باشیم. فرهنگ هوایی است که تنفس در آن امکان حیات را برای ما فراهم می آورد.
زاکانی افزود: اگر این هوا مسموم شد و به تحول در فرهنگ عمومی و اختصاصی توجه نکنیم، نسل های امروز و آینده به تباهی کشیده می شوند. تعهد می دهم که کمک کار فرهنگ و اهل فرهنگ باشم. در پیشرفت ایرانی و اسلامی، فرهنگ بن مایه تمام تغییرات و تحولات خواهد بود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد راهکارهای اداره اقتصاد فرهنگ، اشاره کرد: باید باور نماییم که درحال جنگ فرهنگی هستیم. مسئولان فرهنگی بعضاً به این مساله باور ندارند. باید مسئولیت اداره درست این صحنه را پذیرفته و برای آن برنامه داشته باشیم که متأسفانه امروز برنامه ای برای این مساله وجود ندارد.
وی تاکید کرد: باید انقلاب و جهادی برمبنای فرهنگ اسلامی، تمدنی و قومی صورت گیرد تا شرایطی فراهم گردد که صنایع فرهنگی برای سایر جوامع داشته باشیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما امروز مصرف کننده فرهنگی هستیم در صورتیکه می توانیم تولید کننده بوده و فرهنگ غنی، اسلامی و انسانی خودرا به جهان صادر کرده و اقتصاد فرهنگ را اداره نماییم. دراین زمینه غفلت شده است. یکی از پیشران های جدی کشور که برایش باید رانت مولد اختصاص داد، صنعت توریسم، صنایع دستی، هنر و ادبیات است.
زاکانی گفت: هدف دولت ما ایران قوی و پیشرفته است. چهار رویکرد تحولی در دولت پیگیری خواهد شد. دولت عالمان، عاملان و خادمان در زمینه اقتصاد توجه خودرا در جهت تولید قرار خواهد داد تا با خلق قدرت و ثروت، آینده ای روشن برای ایران اسلامی رقم بزند و در توزیع ثروت، عدالت را در جامعه پیاده کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در زمینه فرهنگ و اجتماع با محور قرار دادن تعلیم و تربیت و منزلت اجتماعی و مقابله با فقر و تبعیض و فساد به میدان خواهیم آمد و تحولی بزرگ رقم خواهد خورد.
وی اضافه کرد: در زمینه سیاست و امنیت بر پایه مشارکت و انسجام ملی عمل خواهیم کرد. به دنبال مردم سالاری دینی هستیم تا مردم بعنوان سالار و آقا توسط مسئولان پذیرفته شوند.
زاکانی اشاره کرد: در دیپلماسی سیاست خارجی، دیپلماسی فعال و هوشمند و بهره مندی از تمام ظرفیت های جهانی خصوصاً ایرانیان خارج از کشور امکانی را رقم خواهد زد که فرصت تحول در سه حوزه فرهنگ و اجتماع، سیاست و امنیت و اقتصاد را برای ما فراهم آورد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد: فاجعه بزرگ پیری جمعیت شوم ترین خبر برای هر جامعه و خطر انقراض فرهنگ و تمدن و پیشرفت هر کشوری است.
وی اضافه کرد: بانوان جامعه سازان امروز و آینده سازان فردای ایران اسلامی هستند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: قانون راه است نه دستبند و پاگیر. باید قانون درست وضع کرد تا جامعه ای به سمت رشد و تعالی داشته باشیم. فساد دشمن خاموش و راهزن اعتماد و زندگی مردم است.
زاکانی اظهار داشت: گل های معطر ایران اسلامی مایه قوام بخشی فرهنگ ملی و محلی اقوام مختلف ایران هستند.


منبع:

1400/03/19
23:53:42
0.0 / 5
907
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام