آخرین اخبار انتخاباتی را در مهر بخوانید؛

حال و هوای انتخاباتی استانهای كشور

حال و هوای انتخاباتی استانهای كشور

خبرگزاری نام: با نزدیک شدن به 28 خرداد روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شاهد افزایش شور و شوق انتخاباتی در استانهای مختلف کشور هستیم؛ آخرین خبرهای انتخاباتی را در مهر دنبال کنید.خبرگزاری مهر، گروه استان ها - محمدرضا علی اشرفی: تنور انتخابات ۲۸ خرداد ماه روز به روز درحال گرم شدن است و هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری تبلیغات خودرا بوسیله رسانه ها و شبکه های مجازی و اجتماعی آغاز نموده اند.
این روزها با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات گروه های مختلف سیاسی و احزاب و جناح ها در کنار اقشار مختلف مردمی در تدارک ستادهای مردمی هستند.
با نزدیک شدن به ۲۸ خرداد تعداد ستادهای مردمی و انتخاباتی کاندیداها درحال افزایش است و اخباری از استانهای مختلف به گوش می رسد که نشان دهنده تعداد بالای ستادهای مردمی آیت الله رئیسی نسبت به دیگر کاندیداها است.

آخرین اظهارات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری
«محسن مهرعلیزاده» نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی شبکه خبر، درباره وضعیت بیکاری، اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف، در سال اول باتوجه به راه اندازی تولید و واحدهای خوابیده، می توانیم نزدیک ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار از اشتغال های از دست رفته را برگردانیم.
«سعید جلیلی» در افتتاحیه استودیو شبکه اختصاصی «جهاد و جهش» در فضای مجازی اظهار داشت: به همت جوانان متخصص، انقلابی و با انگیزه کشورمان در رسانه ملی امکانی برای کاندیداها قرار داده شده است که می توانیم برنامه های خودرا در آن منتشر نماییم. ما نیز با بهره گیری از این فرصت بیست و چهار ساعته برای ارائه برنامه های خود در این بستر مؤثر و آسان برنامه های خودرا ارائه خواهیم کرد.
«حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی» درباب برنامه دولت احتمالی اش برای مقابله با قاچاق و واردات بی رویه اظهار داشت: باید با قاچاق خصوصاً قاچاق سازمان یافته برخورد کرد اما اگر مشکل فقط با برخوردهای پلیسی و قضائی حل می شد تا حالا باید قاچاق ریشه کن می شد.
«محسن رضایی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بامداد امروز در ادامه برنامه های انتخاباتی خود در جمع فعالان اقتصادی و در نشستی که در محل اتاق تجاری تهران برگزار شد، گفت: من برای میتینگ دادن اینجا نیامده ام و درد مشترک ما اقتصاد و هدف ما توسعه پایدار اقتصاد کشور است.
«علیرضا زاکانی» نیز بعداز ضبط برنامه تلویزیونی گفت: نباید در شهر به دنبال قاچاقچی باشیم، کوله بران هم قاچاقچی نیستند، قاچاقچیان واقعی را باید در پس پرده سراغ گرفت.
«سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این که برنامه هایی برای حل مشکلات مردم داریم، اظهار داشت: چیزی که اصلاحات را نهادین، پایدار و بنیادین می کند، تغییر ساختار نظامات اداری کشور است.
«عبدالناصر همتی» نیز در برنامه رادیویی با اعلان اینکه در اقتصاد ۳ اولویت دارم، اظهار داشت: نخست بهبود روند اقتصادی برای من اولویت دارد، شرایط را اینگونه دیدیم که بهبودی از روند اقتصادی در کشور وجود ندارد. دومین اولویت تولید ثروت، برای کشور است. اولویت سوم نیز بیکاری است.
در زیر آخرین اخبار انتخابات از استانهای مختلف کشور را مرور می کنیم
آذربایجان شرقی؛ تشکیل ستاد اصلاح طلبان طرفدار آیت الله رئیسی در تبریز

رئیس شورای وحدت آذربایجان شرقی از تشکیل ستاد اصلاح طلبان طرفدار آیت الله رئیسی در تبریز استقبال کرد.
حجت الاسلام حسین ایمانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما از اصلاح طلبانی که برای مقابله با رانت، مقابله با فساد، مقابله با تزریق ناامیدی به میدان آمده و از گفتمان عدالت حمایت می کنند، در قالب ستاد اصلاح طلبان طرفدار آیت الله رئیسی استقبال می نماییم و بستر فعالیت آنها نیز برقرار است.
آذربایجان غربی؛ نصب ۱۳۰ تابلوی تبلیغاتی در شهر ارومیه

سرپرست ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه هم گفته که ۱۳۰ تابلوی تبلیغات انتخاباتی با هدف نصب تبلیغات کاندیداهای انتخابات ۲۸ خرداد در ۶۰ نقطه از شهر ارومیه شهر نصب شده است.
رئیس کل دادگستری استان نیز از تشکیل اکیپ های سیار قضائی انتظامی امنیتی برای پیش گیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در مناطق شهری آگاهی داده است.
فرماندار ارومیه هم با اشاره به این که شعبات ستاندن رأی در شهرستان ارومیه به تعداد ۶۳۱ شعبه بالا رفته، اضافه کرد: با افزایش تعداد شعبات ستاندن رأی نسبت به دوره های قبل، اقدامات لازم برای رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شده تا مردم با خیال آسوده در زمینه های رأی گیری حضور یابند.
اصفهان؛ تبلیغاتی که ضد تبلیغ شد / حضور پررنگ بانوان در ستادهای داوطلبان

رقابت داوطلبان در انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و همین طور انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری روز به روز گرم تر می شود، بعد از دعواهای فضای مجازی بر سر دفتر ستاد مرکزی و انتشار ویدیو های نامربوط این دفعه طرفداران داوطلبان بنرهای تبلیغاتی رقبا را در تیررس قرار داده و نقدهایی را بر متن و عکس استفاده شده برای داوطلبان وارد کردند، البته قابل ذکر است که بین طرفداران یک داوطلب ریاست جمهوری نیز دراین زمینه بحث و گفت وگوها بالا گرفته است.
از سوی دیگر نیز در زمینه انتخابات شوراهای شهر شاهد می باشیم که صفحات مجازی داوطلبان بجای پرداختن به انتخابات ششمین دوره شورای شهر بیشتر در حوزه انتخابات ریاست جمهوری فعالیت دارند.
حضور بانوان در ستادهای انتخاباتی ۱۴۰۰ گویا رنگ و بوی دیگری به خود دارد، چونکه این روزها استفاده از ظرفیت اجتماعی و قدرت فکری و تخصصی بانوان فرهیخته و توانمند بعنوان بخش اثرگذار جامعه و همکاری با ستادهای مردمی خودجوش و آتش به اختیار که مسئولین آنها توسط ستاد کشوری انتخابات شورای وحدت تعیین و منصوب شده و بصورت مستقل اداره می گردند نیز همچون موارد مهم مد نظر در این حکم محسوب می شود. مشروح گزارش مهر را اینجا بخوانید.
البرز؛ معرفی مسئول ستاد انتخاباتی رئیسی در البرز

بر اساس حکمی از طرف علی نیکزاد «حسن شوندی» مسئول ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در استان البرز شد.
محسن منصوری مسئول امور استانهای ستاد مرکزی سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در مراسم معارفه حسن شوندی بعنوان مسئول ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در استان البرز اظهار نمود: در مدیریت کشور طی هشت سال قبل با تجربه تلخی مواجه شدیم و برخی با آنکه کارشناس ارشد در اداره امور بودند اما به خاطر این که رگه هایی از انحرافات را داشتند و از خط ولایت دور شدند نتوانستند به درستی کشور را اداره کنند.
سلیم عجمی مسئول ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در البرز در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه باید به دور از وعده های توخالی و هیاهوی پوشالی باشیم، اظهار داشت: گفتمان مردم باید در انتخابات ۱۴۰۰ پیروز شود.
متن کامل اظهارات را اینجا بخوانید.
ایلام؛ ایلامی ها آماده خلق حماسه ای دیگر

استان ایلام با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری مانند سالهای قبل آماده حضور پرشور و پررنگ در انتخابات ۲۸ خردادماه است، البته مردم در مشارکت های قبلی سابقه درخشانی از خود برجای گذشته اند.
در سالهای قبل استان ایلام همیشه همچون سه استان اول کشور در مشارکت در انتخابات مختلف بوده است، مردم این استان به رغم همه مشکلات پای نظام و انقلاب ایستاده اند. مشروح گزارش مهر را اینجا ببینید.
استاندار ایلام هم با اشاره به این که ۷۷۱ شعبه ستاندن رأی در استان ایلام دایر می شود، اظهار داشت: برای سلامتی مردم شعب ستاندن رأی بالا رفته است.
بوشهر؛ عملیات رسانه ای انتخابات با پخش ۷۲ هزار دقیقه برنامه

سیدحسین ناظر بامداد سه شنبه در همایش مجازی ستاد انتخابات مراکز استانهای رسانه ملی گفت: عملیات رسانه ای انتخاباتی صدا و سیمای مرکز بوشهر با ۷۲ هزار دقیقه برنامه در حال اجراست.
وی افزود: از این مقدار برنامه سازی ۴۰ هزار دقیقه در رادیو و رادیو نما، ۳۰ هزار دقیقه در تلویزیون و سامانه زیرنویس و دو هزار دقیقه در خبر و فضای مجازی و در گستره استانی، ملی و فراملی پخش می شود.
استاندار بوشهر هم از ممنوعیت برگزاری گردهمایی و تجمع در فضاهای سربسته آگاهی داد و اظهار داشت: شعب ستاندن رأی در استان بوشهر بالا رفته تا خطر شیوع ویروس کرونا کم شود.
تهران؛ تشکیل پرونده برای نامزدهای متخلف انتخاباتی
در استان تهران هم رییس دادگستری رباط کریم با اشاره به تبلیغات سریع تعدادی از نامزدهای انتخاباتی گفته است که بعد از اختتام انتخابات همه متخلفان، به دادگستری فراخوانده شده و برایشان پرونده تشکیل می شود.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان نیز با اشاره به اقدام مناسب شورای نگهبان برای تأیید و انتخاب فرد اصلح توسط مردم اظهار داشت: کسانی که اعلام می کنند رأی نمی دهند هم صدا با دشمن هستند.
لاله افتخاری با حضور در نشست پرچم داران انقلاب اسلامی در نهضت امام خمینی (ره) ویژه بانوان که با موضوع قیام خونین ۱۵ خرداد در ساختمان مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با همکاری کارگروه زنان و خانواده قرارگاه فرهنگی نماز جمعه ورامین انجام شد با اشاره به این که مشارکت حداکثری برای مردم و کشور امنیتی پایدار را به ارمغان می آورد گفت: تشویق دیگران برای حضور حداکثری یکی از وظایف اصلی ما است که باید به آن واقف باشیم. متن کامل اظهارات را اینجا بخوانید.
خراسان جنوبی؛ تاکید آیت الله عبادی بر اولویت قرار گرفتن حل مشکلات مردم در دولت آینده

آیت الله علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تعزیرات حکومتی خواهان اولویت بخشی مسئولان دولت آینده برای رفع مشکلات معیشتی مردم شد.
وی اظهار داشت: مردم از رها بودن و نظارت کم بر بازار گله مند هستند و امیدواریم دولت آینده بتواند روحیه ملتهب مردم را آرام کند. متن کامل اظهارات را اینجا بخوانید.
خراسان رضوی؛ ۹۰ هزار دانش آموز رای اولی در خراسان رضوی

قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم گفت: امسال کشور حدود ۱.۵ میلیون رأی اولی جهت شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دارد که حدود ۹۰ هزار آن آنان در خراسان رضوی هستند. متن کامل اظهارات را اینجا بخوانید.
خراسان شمالی؛ مطالبات جدی مردم از شورا
همواره در آستانه انتخابات شورای شهر، بازار وعده ها داغ می شود؛ وعده هایی که گاهی منطقی و با برنامه بوده و گاهی بدون پشتوانه به نظر می رسد؛ اما در بین این سیل وعده ها مردم به دنبال مطالبات خود می گردند. شهروندان مشکلات خود و اطرافشان را می دانند و مسئولانی می خواهند که به این مشکلات رسیدگی کنند.
اما به میان مردم کوچه و بازار رفتیم تا ببینیم مطالبات آنها از داوطلبان چیست؟ مردم چه خواسته هایی دارند که داوطلبان در صورت جذب اعتماد مردم باید آنها را اجرا کنند. مشروح گزارش مهر را اینجا بخوانید.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم اظهار داشت: مسئولان باید در عمل مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند و این اقدام عملی همان انجام وظایف است.
خوزستان؛ مشارکت ملت پشتوانه دولت

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: انتخابات یک مسئله کلیدی و سرنوشت ساز برای تمام کشور است و مشارکت آحاد مردم در انتخابات به سبب این که مشارکت در سرنوشت خودشان شمرده می شود از اهمیت بالایی برخوردارست.
وی اضافه کرد: دولتی که با رأی بالای مردم روی کار بیاید بطور قطع با پشتوانه قوی تری می تواند به حل مشکلات بپردازد؛ بدین سبب شرکت نکردن در انتخابات هیچ توجیه عقلانی ندارد و همه ما موظف هستیم که در این حوزه مهم و حیاتی شرکت نماییم.
زنجان؛ تعیین اماکن غیرمسقف نقاط شهری برای انجام تبلیغات انتخاباتی
رئیس ستاد انتخابات استان زنجان هم اظهار داشت: اماکن غیر مسقف نقاط شهری برای انجام تبلیغات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در استان شناسایی و تعیین شده است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان نیز به برگزاری انتخابات در استان زنجان اشاره نمود و اظهار داشت: تمام اقدامات انجام شده درباب انتخابات در فضای مجازی با جدیت رصد می شود.
حسین میرزاپور در گفتگو با خبرنگار مهر به برگزاری انتخابات در استان زنجان اشاره نمود و اظهار داشت: تمام اقدامات انجام شده درباب انتخابات در فضای مجازی با جدیت رصد می شود.
سمنان، تشکیل قرارگاه مردمی «سرباز جمهور» در استان

حجت الاسلام عباس عبدالهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه دغدغه همه دلسوزان نظام اسلامی، در ابتدا مشارکت حداکثری و بعد شناخت و انتخاب نامزد اصلح است، اشاره کرد: باتوجه به این دو اصل اساسی قرارگاه مردمی «سرباز جمهور» در استان سمنان تشکیل شد پس دولتی که در مقام ریاست جمهور است باید خودرا «سرباز جمهور» بداند.
سیستان و بلوچستان؛ رفع مشکلات در گرو انتخاب اصلح

فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: بطور قطع رییس جمهور منتخب می تواند مشکلات معیشتی مردم و مرزنشینان را حل کند اما به شرطی که خود تحریمی را رفع کند.
وی اضافه کرد: سیستان و بلوچستان سرزمینی سرشار از منابع طبیعی است که به سبب مدیریت ضعیف و عدم بهره برداری از منابع خدادادی در طول ۴۰ سال اخیر هنوز هم با مشکلات ابتدایی دست و پنجه نرم می کنند.
فارس؛ تشکل ها هم صدا برای مشارکت حداکثری

در استان پهناور فارس این روزها مردم با تشکیل گروه های مختلف در فضای مجازی و راه اندازی ستادهای نامزدهای ریاست جمهوری در نقاط مختلف این استان تنور انتخابات را گرم و روز به روز به شعله هایش می افزایند.
در فارس تب و تاب ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری بر خلاف شوراها بسیار پر رنگ تر است و در عین حال ستادهای انتخاباتی در سراسر شهرستان ها راه اندازی و به تعدادشان نیز افزوده می شود.
در این میان داوطلبان شوراهای شهر نیز در فضای مجازی کم و بیش درحال رخ نشان دادن هستند، برای اینکه هنوز مهلت قانونی تبلیغات شورای شهر اعلام نشده و کارهای نمایندگان پارلمان های محلی در فارس نیز به همین دلیل درحال حاضر تب و تابی ندارد.
اما شنیده ها حاکی از آنست که جلسات بصورت روزانه در اماکن و پارک ها و جلسات شبانه نیز در مراکز شهرستان ها توسط داوطلبان شورای شهر درحال انجام و تصمیماتی نیز برای آینده شهر و مدیریت شهری درحال صادر شدن است. مشروح گزارش مهر را اینجا بخوانید.
قزوین؛ ۱۸ هزار رأی اولی آماده انتخابات
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین اظهار داشت: باتوجه به حضور ۱۸ هزار رأی اولی در استان برنامه های منتخب در حوزه بصیرت افزایی توسط سازمان بسیج دانش آموزی استان در حال اجراست.
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین هم افزود: برای پیش گیری از هر گونه مشکلی می بایست در هر شعبه ستاندن رأی یک مراقب بهداشت بعنوان عضو شعبه مستقر شود، که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر موظفند مراقبان بهداشت را به ستادها و هیئت های اجرائی شهرستان ها معرفی کنند.
ویدئوی مهر از آخرین اخبار انتخاباتی قزوین را در ادامه می بینید.

قم؛ حضور در انتخابات، بیان کننده غیرت و تعهد ایرانی

محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آئینی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت مشارکت اقشار مردم در انتخابات اظهار داشت: به همه عزیزانی که به علل مختلف همچون شرایط بسیار بد اقتصادی که امر معاش آنها را مختل کرده و ناراحتی بسیاری می کشند و به دیگرانی که احتمالاً علاقه ای به حضور در این دوره انتخابات ندارند، عرض می کنم که امروز این کشور بعنوان یک کشور مستقل در سراسر جهان شناخته می شود و آیا غیرت شما اجازه می دهد که این سرزمین را به خناسان خارج نشین و وطن فروشانی قصد تجزیه ایران را دارند، واگذار کنیم؟
آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم نیز با اشاره به این مساله که لزوم گره گشا بودن انتخابات برای مشکلات مردم اظهار داشت: این امر فقط با شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح ممکن می شود.
کردستان؛ برخورد شدید با متخلفان انتخابات در فضای مجازی

حجت الاسلام سیدحسین حسینی رییس کل دادگستری کردستان روز سه شنبه در سومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به اولویت های مهم انتخاباتی در جمهوری اسلامی، گفت: حضور حداکثری مردم و انتخاب اصلح از مهم ترین اولویت های انتخابات هستند.
وی ضمن هشدار به افرادی که در فضای مجازی از خطوط قرمز نظام عبور می کنند اشاره کرد: دادگستری رفتار تمامی افراد را در فضای مجازی رصد نموده و با متخلفان به شدت برخورد می کند و دراین زمینه هیچ نوع اغماضی نخواهد داشت.
کرمان؛ تنور داغ رقابت شوراها در فضای مجازی

استان کرمان نیز مانند سایر استانهای کشور خودرا برای برگزاری انتخابات پر شور آماده می کند اما تنور این دوره از انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بیشتر از آنکه در فضای عمومی شهرها داغ باشد در فضای مجازی و گروه های مختلف اجتماعی داغ شده است.
در شهر کرمان نیز بنظر می رسد رایزنی ها برای تشکیل ائتلاف های انتخاباتی درحال افزایش است و گروه های سیاسی و یا حتی اصناف مختلف درحال رایزنی برای ایجاد ائتلاف های مشخص هستند.
اما نکته عجیبی که در بعضی از تبلیغات قبل از موعد مطرح می شود همان کلی گویی های مبهم در تبلیغات است، اشتغال زایی، مبارزه با بیکاری، خشکسالی، ایجاد زیرساخت ها در بخش های مختلف همچون وعده هایی است که هدفی جز کسب رأی مردم را ندارند چون اصولاً این شعارها در زمینه مسئولیت شوراهای شهر و روستا نیست. مشروح گزارش مهر را اینجا ببینید.
رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت الله رئیسی در استان کرمان هم بر لزوم افزایش مشارکت مردم در انتخابات تاکید نمود.
کهگیلویه و بویراحمد؛ انتخابات الکترونیکی در سه شهر
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: برگزاری انتخابات در سه شهر استان تمام الکترونیکی خواهد بود. احد جمالی گفت: باتوجه به شرایط ویروس کرونا رعایت کامل دستورالعمل ها بهداشتی ضروری می باشد.
وی بیان کرد: شیوه نامه تبلیغات انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ به ستاد انتخابات استان ابلاغ گردید و این شیوه نامه برای اجرا به فرمانداری های شهرستان های استان اعلام شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: امانتداری و بی طرفی همه مجریان در انتخابات مطالبه جدی مردم است.
گلستان؛ اجرای رزمایش انتخابات

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گلستان با اشاره به تحویل تعرفه ها و دستگاه های احراز هویت از اجرای رزمایش سراسری در روز سه شنبه در استان آگاهی داد.
مدیرکل صدا و سیمای گلستان هم از تولید و پخش بیش از ۹ هزار دقیقه برنامه ویژه انتخابات دور سیزدهم ریاست جمهوری و دور ششم شورای اسلامی شهر و روستا در مرکز استان آگاهی داد.
گیلان؛ متفاوت ترین انتخابات در شهر رشت

فرماندار رشت هم با بیان اینکه، انتخابات آبروی نظام بشمار می رود و هیچ مانعی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد، اشاره کرد: امسال متفاوت ترین انتخابات در شهر رشت برگزار می گردد که تمام الکترونیکی است.
محمد دوستار رییس ستاد انتخابات آیت الله رئیسی هم عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تعدد ستادهای آیت الله رئیسی و سوالاتی که ممکنست در این خصوص برای مردم ایجاد شود، اظهار نمود: تمام ستادهای آیت الله رئیسی در گیلان، ستادهای مردمی هستند.
لرستان؛ استقرار شعب ستاندن رأی انتخابات در فضای باز

رئیس ستاد انتخابات لرستان هم اظهار داشت: به فرمانداران و بخشداران تاکید شده که تا جایی که امکان دارد شعب ستاندن رأی را در فضای باز مستقر کنند. فرمانده انتظامی لرستان نیز اشاره کرد: امنیت انتخابات در لرستان خط قرمز نیروی انتظامی است.
بیژن دارایی معاون دادگستری لرستان در سخنانی با اشاره به ایجاد ستاد پیش گیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری لرستان گفت: این ستاد با ۲۴ شعبه بر روند برگزاری انتخابات در استان نظارت دارد.
وی عنوان کرد: هر گونه اقدام و فعالیتی از طرف ستادهای انتخاباتی شامل تخریب، توهین، سیاه نمایی، نصب و الصاق پوستر بر روی تابلوهای عمومی، راهنمایی و رانندگی، بیمارستان ها و هر گونه تبلیغاتی خارج از دستورالعمل و شیوه نامه تدوین شده در روزهای کرونا تخلف است.
مازندران؛ جشن تکلیف سیاسی رأی اولی ها
جشن تکلیف سیاسی با حضور دختران رأی اولی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت در چالوس انجام می شود.
حجت الاسلام محمود نبویان رییس ستاد مرکزی انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی در مازندران هم با اشاره به اوضاع نامناسب اقتصادی اظهار داشت: باید با حضور خود و مشارکت در انتخابات، افراد شایسته را انتخاب نماییم.

حجت الاسلام نبویان با اشاره به نظرسنجی در مازندران جهت شرکت در انتخابات اظهار داشت: نظرسنجی ها نشان میدهد که میزان مشارکت در استان بیش از ۵۰ درصد خواهد بود.
مرکزی؛ فراهم شدن شرایط ستاندن رأی برای بیماران کرونایی
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی نیز اظهار داشت: تعدادی شعب سیار در تمامی شهرستان های استان مرکزی در نظر گرفته شده است و بیماران کرونائی نیز می توانند در انتخابات مشارکت داشته باشند.

بهروز اکرمی در حاشیه جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: باتوجه به وضعیت کرونائی در کشور و استان مرکزی، کلیه تمهیدات لازم برای رعایت پروتکلهای بهداشتی در تمام شعب ستاندن رأی برنامه ریزی شده است.
هرمزگان؛ تامین امنیت انتخابات با ۶ هزار نفر

استاندار هرمزگان هم اظهار داشت: ۶ هزار نفر در تامین امنیت انتخابات در هرمزگان مشارکت دارند.
همدان؛ وظیفه روحانیت برای ایجاد امید در میان مردم

نماینده ولی فقیه در استان همدان با گلایه از وضعیت اقتصادی موجود، اشاره کرد: متأسفانه مشکلات معیشتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، فضای یاس و ناامیدی را در جامعه به وجود آورده است و پس روحانیت برای حل این مشکل و ایجاد امید در میان مردم وظیفه مهمی را بر دوش دارند. شعبانی به تبیین آثار و برکات حضور حداکثری در انتخابات پرداخت و اظهار داشت: حضور پرشمار مردم در انتخابات، سرمایه اجتماعی برای دولت آینده خصوصاً در عرصه بین الملل ایجاد خواهدنمود.
یزد؛ اینجا همه از انتخابات سخن می گویند
کمی بیشتر از دو هفته به روز انتخاب هفتمین رییس جمهور ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همین طور ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی مانده و کارهای انتخاباتی داوطلبان کم کم در یزد نمایان می شود.
ستادهای تبلیغات داوطلبان ریاست جمهوری کم و بیش در شهر یزد و شهرستان های دیگر استان شکل گرفته و کمیته های مختلف این ستادها کارهای خودرا بطور رسمی آغاز نموده اند اما به این فعالیت ها تا این لحظه بیشتر مربوط به یک یا دو نفر از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بوده و بقیه ستادها هنوز فعال نشده اند.
رؤسای ستادها و مسئولان کمیته ها برگزاری جلسات دیدار با ائمه جمعه، علما، نخبگان، صنعتگران و گروه ها و اقشار مختلف را آغاز نموده اند. مشروح گزارش مهر را اینجا بخوانید.
برای پیگیری آخرین اخبار انتخاباتی و مشروح اظهارات داوطلبان صفحه انتخابات مهر را دنبال کنید.


منبع:

1400/03/11
21:07:03
0.0 / 5
849
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , برنامه , پرونده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام