صالحی:

غنی سازی 60 درصد ادامه دارد

غنی سازی 60 درصد ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری نام رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: در تماسی تلفنی، تصمیم ایران به مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد حفظ داده های دوربین های مستقر آژانس تا یک ماه آینده ابلاغ گردید.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علی اکبر صالحی ضمن اشاره به اتمام مهلت سه ماهه ضبط دوربین های مستقر آژانس و تماس تلفنی بامداد امروز با «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: مذاکرات ۱+۴ که در وین در جریان است تصمیم جمهوری اسلامی ایران بر این قرار شد که تا یک ماه دیگر برنامه ها ضبط شود و این مصوبه، حوالی ظهر در تماسی تلفنی به «گروسی» ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: ما هیچ بیانیه مشترکی این دفعه نداریم و این تصمیم نظام را ابلاغ کردیم و امیدواریم در این فرصت داده شده مذاکرات به نتیجه مورد نظر برسد.
رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد ادامه غنی سازی ۶۰ درصد، عنوان کرد: غنی سازی ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و ۵ درصد همچنان ادامه دارد و میزان انباشت ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد ما بالای ۹۰ کیلوگرم است که بر مبنای قانون مصوب مجلس باید در یکسال به ۱۲۰ کیلوگرم می رسید و هم اکنون پس از حدود ۴ ماه به ۹۰ کیلو گرم رسیده است.
صالحی اظهار داشت: میزان اورانیوم ۶۰ درصد ما بالای ۲.۵ کیلوگرم رسیده است و اورانیوم ۵ درصد ما هم بالای ۵ تُن است و فعالیتهای هسته ای ما همچنان ادامه دارد.


منبع:

1400/03/03
20:54:20
0.0 / 5
1035
تگهای خبر: ابلاغ , برنامه , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام