پژمانفر:

اگر مجلس مفاد مذاكرات را تایید نكند، توافق رسمیت ندارد

اگر مجلس مفاد مذاكرات را تایید نكند، توافق رسمیت ندارد

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در مورد مذاکرات وین اظهار داشت: تیم مذاکره کننده باید توجه کند که کلیه مباحث مطرح شده در مذاکرات وین در صورتیکه مورد تأیید مجلس باشد، ارزش دارد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکری شفاهی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و یاد شهدا و رزمندگان دفاع مقدس اظهار نمود: تیم مذاکره کننده باید مصوبات مجلس در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران را مورد توجه قرار دهند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با استناد به مصوبه مجلس اظهار داشت: از اول خرداد باید اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و نظارت های فراتر از پروتکل متوقف شود، نظارت ها باید منحصر بر پادمان (پادمان آژانس بین المللی انرژی اتمی یک سیستم بازرسی و تأیید استفاده صلح آمیز مواد هسته ای بعنوان بخشی از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) است که تحت نظارت سازمان آژانس بین المللی انرژی هسته ای قرار دارد) باشد و نه بیشتر.
وی بیان این که «ذخیره سازی اطلاعات باید به صورت کامل متوقف شود» تاکید کرد: آژانس باید به صورت رسمی از راه سازمان انرژی اتمی موارد مطرح شده را به صورت رسمی اعلام نماید.
پژمانفر در انتها تذکرش در مورد مذاکرات وین اظهار داشت: تیم مذاکره کننده باید توجه کند که کلیه مباحث مطرح شده در مذاکرات وین در صورتیکه مورد تایید مجلس باشد، ارزش دارد، اگر مجلس مفاد مذاکرات را تایید نکند، توافق رسمیت ندارد.1400/03/02
12:57:12
0.0 / 5
822
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام