بنیاد شهید و امور ایثارگران و ارتش جمهوری اسلامی تفاهمنامه همكاری امضا كردند

بنیاد شهید و امور ایثارگران و ارتش جمهوری اسلامی تفاهمنامه همكاری امضا كردند

به گزارش خبرگزاری نام تفاهمنامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و ارتش جمهوری اسلامی هم زمان با برگزاری آیین تجلیل از ۱۷۶۸ شهید ارتش در عملیات بیت المقدس به امضا رسید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، مهندس سعید اوحدی در این جلسه که روز شنبه اول خردادماه و در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، بخصوص شهدای وقایع اخیر غزه و فلسطین و شهدای گرانقدر عملیات بیت المقدس، اظهار داشت: تقارن سالروز عملیات غرورآفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر با پیروزی بزرگ مردم غزه و فلسطین بر رژیم غاصب صهیونیستی یکی از حکمت ها و تحقق وعده الهی است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر این سخن امام خمینی (ره) که «جنگ نعمت است»، اظهار نمود: هر روز و سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد، شاهد نعمت ها و برکات ماندگار و عمیق تری از آثار دفاع مقدس هستیم و عملیات بیت المقدس در واقع نقطه عطفی در عملیات ها و تاریخ دفاع مقدس بود و اساسا آثار و برکات آن در تاریخ ماندگار خواهد بود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر کشوری به دنبال اقتدار خود در حوزه های نظامی، اقتصادی، سیاسی و... است؛ اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری آنچه جوهر و مبنای همه تحولات در کشورها می شود، اقتدار معنوی است. اگر اقتدار معنوی در کشوری حاکم شد آن کشور به اعتبار اقتدار معنوی می تواند اقتدار سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... ماندگار داشته باشد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری شهدا را مظهر اقتدار کشور معرفی کردند ازاین رو مبنای دستیابی به اقتدار معنوی، شهدا هستند.
اوحدی در ادامه حضور در آیین تجلیل از شهدای ارتش در عملیات بیت المقدس و در جمع خانواده معظم این شهدا را افتخار خواند و خاطرنشان کرد: شهدا و خانواده شهدا به این بزرگداشت ها نیاز ندارند؛ چونکه شهدا از خوان ضیافت الهی متنعم و «فَرِحینَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ» هستند. مطمئناً دغدغه شهدا نسبت به خانواده و ارزش های نظام از زمانی که در میان ما انسان های زمینی بودند، بیشتر است و به ما بشارت می دهند که در راه شهدا قدم بگذاریم. برگزاری مجالس شهدا و چنین یادواره هایی هم در واقع بستری برای گرفتن بشارت از شهدا و رسیدن به قله های کمالی است که شهدا آنرا طی کرده اند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به آثار ادامه دار عملیات بیت المقدس اظهار داشت: نام این عملیات در واقع «الی بیت المقدس» است. یعنی همچنان مسیر ادامه دارد. همان گونه که امام راحل پیروزی عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر را در شهادت حسین فهمیده و مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر دیده بودند، امروز هم اگر شاهد این حماسه های بزرگ در قدس و فلسطین و سرزمین های اشغالی هستیم که در طول تاریخ فلسطین از سال ۱۹۴۸ تا به امروز بی سابقه بوده است ادامه دفاع مقدس ما و همان عملیات بیت المقدس است.
وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز قدس و تاکید ایشان بر وحدت و یکپارچگی فلسطین، افزود: در چند روز اخیر برای نخستین بار این وحدت را هم در غزه و هم در دیگر نقاط فلسطین شاهد بودیم. امروز به برکت دفاع مقدس ما، نفس مسیحای حضرت امام و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و برکت خون پاک سیدالشهدای محور مقاومت حاج قاسم سلیمانی شاهد بودیم که ظرف ۱۱ روز ۴ هزار موشک به اراضی اشغالی پرتاب شد که در طول تاریخ سابقه نداشته است.
اوحدی اظهار داشت: عملیات بیت المقدس نه تنها نقطه عطفی در جنگ ما بلکه در طول تاریخ حماسه مبارزین مظلوم مسلمان بود، که امید و خودباوری در جامعه اسلامی را شکل داد و خط بطلانی بر تمام امید و آرزوهای استکبار بود.
معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: استکبار جهانی و نوکران آنها صدام و رژیم بعث در یک نقشه بسیار پیچیده، قصد براندازی نظام اسلامی ما را داشت و اصلاً بحث اشغال خاک و قطعنامه ۱۹۵۷ و... نبود. تفکر و هدف رژیم بعث افلقی که ریشه صهیونیستی داشت، حاکمیت صدام در منطقه و رهبری جامعه عرب برای سازش با رژیم صهیونیستی بود؛ اما با عملیات بزرگ بیت المقدس که سردار سلیمانی فرمانده یکی از لشکرهای آن بود این هدف شکست خورد.
وی ادامه داد: امروز باید بگوییم فناوری ساخت موشک توسط نیروهای جهادی، یادگار سیدالشهدای محور مقاومت است و حتما روح بلند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ناظر بر موفقیت های مبارزان فلسطینی است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تاکید بر دلاورمردی های ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بعد از شکست مفتضحانه دشمن در عملیات بیت المقدس توسط رزمندگان عزیز و ارتشی های قهرمان ما، صدام، آمریکا و دیگر کشورهای هم پیمان او بسیج شدند که به فاصله یک ماه و نیم پس از آزادسازی خرمشهر، نشست سران کشورای غیرمتعهد را در بغداد برگزار کنند و با ریاست صدام بر این کنفرانس انتقام این شکست را حداقل در خاکریزهای سیاسی بگیرند؛ اما باز این ارتش غیور جمهوری اسلامی بود که اتفاق بزرگ دیگری در تاریخ حماسه این مرز و بوم رقم زد و جنگنده های نیروی هوایی ارتش پالایشگاه بغداد را مورد حمله قرار دادند؛ در کنار آن شهید عباس دوران با وجود این که هواپیمایش صدمه دیده بود، هواپیمای خویش را به هتل محل اقامت سران کشورهای غیر متعهد زد و پس از این تصمیم بر این شد که کنفرانس در هند برگزار گردد.
اوحدی در انتها انتخابات را یادگار شهدا خواند و اضافه کرد: همه باید در انتخابات پرشوری که پیش رو داریم شرکت نماییم و با حضور حداکثری که توقع مقام معظم رهبری است، حماسه دیگری در بیعت با ارزشهای شهدا شاهد باشیم.
امیر دریادار «حبیب الله سیاری»، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی هم در این جلسه عملیات بیت المقدس را نقطه عطف دفاع مقدس خواند و تقارن پیروزی جبهه مقاومت اسلامی با سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت و اظهار داشت: عمر زیادی از صهیونیست ها نمانده و روز به روز شاهد افول این رژیم غاصب و کودک کش هستیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش، عملیات بیت المقدس را عملیاتی با خصوصیت ها و نتایج ویژه خواند و اظهار داشت: این عملیات در عین ناباوری در کمتر از یک ماه پس از عملیات فتح المبین انجام شد و دشمن اصلاً باور نداشت که رزمندگان ما بتوانند در این زمان کوتاه، انسجام و هماهنگی باردیگر ای بیابند و بتوانند عملیات دیگری را با وسعتی دو برابر وسعت عملیات فتح المبین اجرا کنند.
وی مداومت عملیاتی ۲۶ روزه را از دیگر خصوصیت های مهم این عملیات خواند و اظهار داشت: این مداومت کار بسیار بزرگ و با اهمیتی است و قدرت تهاجمی و دفاعی ایران اسلامی را به جهانیان نشان داد.
دریادار سیاری آزادسازی پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر از مناطق به اشغال درآمده و خرمشهر را از نتایج مهم و ویژه عملیات بیت المقدس خواند و اضافه کرد: این عملیات در واقع توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی را به دنیا نشان داد و در واقع پس از عملیات بیت المقدس، دشمن دیگر در لاک دفاعی فرو رفت.
معاون هماهنگ کننده ارتش، کمک خداوند، رهبری امام خمینی (ره)، انسجام، وحدت و همدلی و برکت خون شهدا را از عاملهای مهم در پیروزی عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر برشمرد و اضافه کرد: امروز توان بازدارندگی ایران اسلامی به برکت خون شهدا در بالاترین جایگاه است و ایران اسلامی در نظام بین الملل و جهان بعنوان یک قدرت اثرگذار در منطقه و بین الملل مطرح است.
در ادامه این نشست با حضور مهندس اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، تفاهمنامه همکاری فی درخلال بنیاد شهید و امور ایثارگران و ارتش جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید.
در ادامه ضمن رونمایی از مجموعه ۱۰ جلدی فرهنگ اعلام شهدای ارتش، ۳۰ خانواده معظم شهدای ارتش در عملیات بیت المقدس، به نیابت از ۱۷۶۸ شهید ارتش در عملیات بیت المقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.1400/03/01
22:10:24
0.0 / 5
828
تگهای خبر: حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام