اسماعیل هنیه در نامه ای به رهبر انقلاب اسلامی خواستار شد

بسیج حمایت های عربی، اسلامی و بین المللی بمنظور جلوگیری از ادامه جنایات صهیونیست ها

بسیج حمایت های عربی، اسلامی و بین المللی بمنظور جلوگیری از ادامه جنایات صهیونیست ها

درپی حوادث اخیر فلسطین اشغالی، ضربات مقاومت فلسطین به رژیم اشغالگر قدس و ادامه ی جنایات صهیونیست ها، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در نامه ای جدید به حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تشریح وضعیت فعلی، خواهان بسیج حمایت های عربی، اسلامی و بین المللی بمنظور توقف جنایات وحشیانه ی صهیونیست ها مقابل ملت فلسطین و مسجدالاقصی شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، متن نامه ی رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
حضرت آیت الله العظمی سیّدعلی خامنه ای (حفظه الله)
رهبر انقلاب اسلامی در کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم و رحمةالله و برکاته

مایه ی خرسندی ما در جنبش مقاومت اسلامی «حماس» فلسطین است که سلام و درود و تقدیر خالصانه ی خودرا محضر جنابعالی تقدیم نماییم. از درگاه خداوند متعال برای شما تداوم حفظ توفیقات، پیشرفت و شکوفایی بیش از پیش را خواهان هستیم.

حضرتعالی طی روزهای اخیر تصاویر اقدامات تروریستی و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را مشاهده کرده اید؛ کما این که امت اسلامی و تمامی جهانیان شاهد این اقدامات بوده اند. این جنایت ها مقابل زنان و مردانی صورت می پذیرد که از ۱۵ سال پیش تا حالا در نوار غزه تحت محاصره ی ظالمانه قرار دارند. جنایت های مذکور همین طور قدس، کرانه باختری و اراضی سال ۱۹۴۸ را نیز دربر می گیرند.

جنایت ها مقابل فلسطینیان درست از روز ۱۳ آوریل یعنی زمانی که اشغالگران و شهرک نشینان صهیونیست، مسجدالاقصی، قدس اشغالی و منطقه شیخ جرّاح را مورد تعرض قرار دادند، شروع شد. ملت ما صبر و بردباری را در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی در دستور کار خود قرار داد. ما در جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز پاسخ قاطعانه به این تجاوزات را تکلیفی بر روی دوش خود می دانیم. از همین روی تصمیم گرفتیم تا جنابعالی را در جریان آخرین تحولات در اراضی اشغالی که رژیم صهیونیستی عامل افزایش تنشها در آنجاست، قرار دهیم.

۱. اشغالگران صهیونیست از رهگذر صدور حکم ظالمانه ی اخراج ۲۸ خانواده ی فلسطینی از منطقه ی شیخ جرّاح، استراتژی سیطره بر قدس، یهودی سازی قدس و تغییر بافت جمعیتی این شهر را شدت بخشیده اند. آنها به دنبال ایجاد یک منطقه ی یهودی در قدس اشغالی هستند.

۲. اشغالگران صهیونیست همین طور سیاست تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی را که از مدتها پیش در دستور کارشان بود، تسریع کرده اند. اقدام آنها در بستن منطقه باب العمود که یکی از دربهای اصلی مسجدالاقصی شمرده می شود، این مسأله را ثابت می کند. هدف صهیونیست ها از بستن باب العمود ممانعت از حضور نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی و جلوگیری برگزاری آئین های دینی توسط آنهاست.

۳. صهیونیست ها در یک اقدام تحریک کننده فراخوان یورش گسترده شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی در ۱۰ روز پایانی ماه مبارک رمضان را صادر کردند. هدف آنها ممانعت از اعتکاف فلسطینیان در مسجدالاقصی بوده است.

۴. نظامیان رژیم صهیونیستی در مبارک ترین شب های ماه رمضان مسجدالاقصی را به صورتی کاملاً وحشیانه مورد هجوم قرار داده و به شدت به نمازگزاران و معتکفین تعرّض کردند. آنها به زن و مرد و پیر و جوان هم رحم نکردند. در این اقدام وحشیانه بیش از ۶۰۰ فلسطینی در داخل و خارج از مسجدالاقصی لطمه دیدند.

ما در مقابل این جنایت های بی وقفه، در رایزنی با طرف های منطقه ای مختلف، تحرّک فوری و بسیج مواضع اسلامی و عربی و بین المللی بمنظور اتخاذ مواضعی قاطع و واداشتن دشمن صهیونیستی به توقف جنایات خود مقابل مردم تحت محاصره ی غزه، توقف هرگونه تجاوز مقابل ساکنان قدس و مقدسات آن و اختتام دادن به هرگونه تعدّی مقابل مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی را خواهان شدیم.

باتوجه به تشدید تجاوزات و جنایات رژیم اشغالگر مقابل ملت و مقدسات فلسطین، تماسهای گسترده ای با طرف های مختلف برقرار کردیم و از آنها خواستیم مانع از پیشبرد جنایات و اهداف شوم دشمن شوند و هشدار دادیم که این جنایات بطور قطع از طرف ملت و مقاومت فلسطین بی پاسخ نخواهد ماند. اصرار سران جنایتکار رژیم صهیونیستی بر ادامه ی تجاوزات خود مقابل ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین، مستلزم پاسخی قاطع و مشروع بوسیله مقاومت در نوار غزه بود.

با تمامی اینها، امروز دشمن جنایتکار با مرگبارترین سلاح های ممنوعه بین المللی بطور شبانه روزی مقابل مردم غزه دست به وحشیانه ترین جنایات می زند و در کنار آن فجیع ترین جنایات را هم در حق تظاهرات کنندگان در قدس، کرانه ی باختری و سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ مرتکب می شود. صهیونیست ها مراکز دولتی و امنیتی، مناطق مسکونی و زیرساخت های غزه را به شدت بمباران می کنند و مانع از رسیدن مواد غذایی و دارویی به فلسطینیان می شوند. آنها از رسیدن برق و گاز به فلسطینیان نیز ممانعت می کنند.

درحال حاضر، دشمن صهیونیستی تمامی کسانی را که در همبستگی با قدس و غزه تظاهرات کنند، به شدت و با خشونت تمام هدف قرار می دهد؛ چه این تظاهرات در داخل اراضی اشغالی ۱۹۴۸ اجرا شود و چه در گذرگاه های کرانه باختری. به دنبال این جنایت ها تا حالا صدها نفر به شدت مجروح شده اند.

ما در جنبش مقاومت اسلامی حماس حضرتعالی را در جریان آخرین تحولات اراضی اشغالی قرار می دهیم و شما را از جنایت های تروریستی صهیونیست ها در سراسر اراضی اشغالی و خصوصاً در قدس اشغالی و مقابل مسجدالاقصی، باخبر می سازیم و تاکید می نماییم که رهبران اشغالگران، مسئول جنایت ها مقابل ملت فلسطین هستند.

ما خواهان تحرّک فوری برای اتخاذ موضعی قاطع در قبال این جنایات و کوشش برای بسیج حمایت های عربی، اسلامی و بین المللی بمنظور بازداشتن دشمن صهیونیستی از ادامه ی جنایات وحشیانه خود مقابل ملت فلسطین و سرزمین و مقدسات آن در شهر قدس اشغالی خصوصاً مسجد مبارک الاقصی هستیم تا بدین ترتیب اشغالگران وادار به انجام موارد ذیل شوند:

۱. توقف فوری اقدامات تروریستی مقابل نوار غزه که تحت محاصره است.

۲. توقف تمامی اقدامات تجاوزکارانه مقابل قدس اشغالی و مسجدالاقصی و نیز متوقف ساختن سیاست های یهودی سازی و کوچ دادن الزامی فلسطینیان در قدس اشغالی. ما همین طور خواهان لغو تمامی احکام ظالمانه مقابل قدس اشغالی خصوصاً در شیخ جرّاح هستیم.

۳. کوتاه شدن دست تجاوزکار صهیونیست ها از مسجدالاقصی و توقف تجاوزات آنها مقابل این مکان مقدس به شکلی که نمازگزاران فلسطینی به آزادی در مسجدالاقصی تردد داشته باشند و آئین دینی و اسلامی خودرا به جا آورند.

از درگاه خداوند متعال خواستاریم شما را محفوظ و موفق و پیشرفت و شکوفایی بیش از پیش را نصیب جمهوری اسلامی بگرداند. درود و تقدیر خالصانه ما را بپذیرید.

اسماعیل هنیه
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)1400/02/30
22:53:15
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: بازداشت , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام