حسینی:

صنعت نفت را مردمی می كنم

صنعت نفت را مردمی می كنم

به گزارش خبرگزاری نام یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل کنم. مردم باید سهامدار شرکت ملی نفت باشند تا از افزایش قیمت نفت بهره مند شوند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید شمس الدین حسینی بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با عنایت به شرایط کشور بخصوص در عرصه اقتصادی خدمت ملت اعلام آمادگی کرده ام. حتما جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای زیادی داشته است، ولی کاستی های فراوانی هم وجود دارد که بیشترین کاستی ها در بخش اقتصادی می باشد.
وی افزود: من سی سال است عمر خویش را صرف آموختن علم اقتصاد کرده ام. مقامات سیاسی که عموما فاقد دانش لازم در عرصه اقتصادی بوده اند با نگاه های سیاسی امور را اجرا کرده اند که شرایط موجود حاصل آن اقدامات است.
وی افزود: هر سال کشور را با بدهی بیشتر و قرض از سیستم بانکی و مردم اداره می نماییم و هر سال قرض دولت بیشتر می شود. شاهد رشد نقدینگی هستیم. ما هیچ وقت در این سال ها از رکود خارج نشده ایم و شاهد تورم نقطه به نقطه پنجاه درصدی هستیم. درآمد سرانه ملی 34 درصد کاهش یافته است و این یعنی کوچک شدن سفره مردم. نابرابری هم در این سال ها افزایش پیدا کرده است.
وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد همینطور با اشاره به اینکه وقتی مشکلات کشور، اقتصادی می باشد پس باید مردم به اقتصاددان رجوع کنند، خاطرنشان کرد: مسایل اقتصادی کشور را درک می کنم. تجربه زیادی زمینه مسایل اقتصادی دارم و هدف اصلی من اصلاح امور اقتصادی می باشد. نظام حکمرانی اقتصادی کشور باید تغییر کند. مردم باید در ثروت و درآمد کشور سهیم باشند. من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل می کنم. مردم باید سهامدار شرکت ملی نفت باشند تا مردم از افزایش قیمت نفت بهره مند شوند. صندوق ثروت ملی را ایجاد می کنم.
حسینی در انتها اظهار داشت: برای اصلاح سیستم تأمین مالی کشور، تکمیل طرح هدفمندی یارانه ها، تأمین مالی مسکن مهر برنامه دارم.
منبع:

1400/02/25
11:00:27
0.0 / 5
868
تگهای خبر: برنامه , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام