برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از طرف رایزنی فرهنگی ایران در توكیو

برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از طرف رایزنی فرهنگی ایران در توكیو

خبرگزاری نام: سمینار مجازیˮ موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنیˮ به همراه رونمایی نمادین و اجرای زنده سنتور از طرف رایزنی فرهنگی ایران در توکیو و به بهانه انتشار مجله تخصصی ˮایرانˮ انجام می شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و همین طور به بهانه انتشار مجله تخصصی شماره ۴ "ایران" رایزنی فرهنگی به زبان ژاپنی که خصوصاً نامه "موسیقی ایرانی" اختصاص یافته است و در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود، وبینار "موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی" را به همراه "رونمایی نمادین از مجله" و "اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور" با حضور فرهنگ دوستان و علاقه مندان ژاپنی و ایرانی برگزار می نماید.
در این سمینار، دکتر ماساتو تانی استاد دانشگاه کوبه و هنرمند مسلط به موسیقی ایرانی و سنتور سخنرانی خواهد نمود و درباب موسیقی ایرانی مطالبی را ارائه می نماید و در قسمتی از این جلسه نیز به اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور در فضای مجازی می پردازد.
در مجله تخصصی "ایران" و در بخش "ایران و ژاپن"، فعالیت ها، سابقه علمی و تسلط دکتر ماساتو تانی به موسیقی ایرانی معرفی شده و در فصل "تجربه زندگی در ایران" هم خاطرات تحصیل ساواکو ایشی ای در تهران درج شده و در قالب کدهای تصویری هم نمونه هایی از آثار آنان در نشریه گنجانده شده است.
رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و در ادامه تولید و تامین محتوای مناسب بمنظور معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی و ظرفیت های باارزش کشورمان، مجله تخصصی و تمام تولیدی- رنگی " ایران" ویژه "موسیقی ایران" به همراه مطالب گردشگری به زبان ژاپنی و همراه با بیش از ۷۵ کیو آرکد(QR) در یوتیوب و آپارات برای نمایش سازها، آلات موسیقی، نماهنگ ها، اجراهای شخصیت ها و افراد برجسته موسیقی ایرانی از گذشته تا امروز به همراه دیگر مطالب جذاب و خواندنی در حوزه گردشگری بصورت مجله ای کاملا حرفه ای در ۷۲ صفحه چاپ و منتشر گردید. ه است که با استقبال فراوان مخاطبان روبه رو شده و در این برنامه به همراه توضیحات کامل تر، بصورت نمادین رونمایی خواهد شد.
این برنامه روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه (۱۵ می ۲۰۲۱) از ساعت ۱۷تا ۱۸: ۳۰ به وقت توکیو (۱۲: ۳۰به وقت ایران ) در نرم افزار زوم برگزار می شود و اطلاعات ژاپنی سمینار نیز در لینک air.ir/ZrqcKer قرار دارد.
منبع:

1400/02/22
22:44:56
0.0 / 5
890
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام