حسین زهی:

برای افزایش مشاركت در انتخابات زمینه حضور همه كاندیداها فراهم گردد

برای افزایش مشاركت در انتخابات زمینه حضور همه كاندیداها فراهم گردد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر زمینه حضور برای همه کاندیداهای جریانات سیاسی فراهم گردد حتی شاهد شکل گیری فضای سه قطبی رقابتی در انتخابات این دوره خواهیم بود.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از فضای انتخاباتی کشور بیان کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری انتظار می رود زمینه حضور کاندیداها از همه جریان های سیاسی برقرار شود. زمانی که از همه جریان های سیاسی کاندیدایی در صحنه رقابت ها حاضر باشد مردم نیز با سلایق سیاسی مختلف در پای صندوق رای حاضر خواهند شد و شاهد مشارکت بالای مردمی در انتخابات خواهیم بود.
نماینده مردم خاش در مجلس با اعلان اینکه همه افرادی که از توانمندی لازم برخوردار می باشند باید پا به عرصه بگذارند، اشاره کرد: برای بالا رفتن مشارکت مردم در انتخابات نیاز به همکاری همه بخش ها است. از نظر بنده اگر زمینه حضور برای همه کاندیداها فراهم گردد حتی شاهد شکل گیری فضای سه قطبی انتخاباتی در رقابت های این دوره خواهیم بود. اگر چهره های شاخص ورود پیدا کنند شاهد شکل گیری فضای دو قطبی چه در میان اصولگرایان و چه اصلاح طلبان خواهیم بود.
ایشان سپس اشاره کرد: پیش بینی این است که در صورت فراهم شدن زیرساخت های مشارکت حداکثری مردم در این دوره شاهد مشارکت بالای ۶۰ درصد در انتخابات باشیم اما لازمه این امر توجه به سلایق مختلف سیاسی جامعه و حضور کاندیداها از همه جریانات سیاسی است.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: گرانی های افسار گسیخته بر زندگی مردم تاثیر به سزایی گذاشته و انتظار می رود کاندیداهای ریاست جمهوری برای حل این چالش برنامه عملیاتی عرضه کنند. از طرف دیگر بحث شیوع ویروس کرونا نیز می تواند در انتخابات اثرگذار باشد و مدیریت صحیح آن نیز در انتخابات حائز اهمیت می باشد.
حسین زهی همین طور با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: انتظار می رود هیات های نظارت و اجرائی شهرستان ها و استانها توجه ویژه ای به حضور همه جریان های سیاسی در عرصه رقابت ها در بررسی صلاحیت کاندیداها داشته باشند و باید از همه جریان های سیاسی نامزدها حضور داشته باشند.1400/02/18
23:52:26
0.0 / 5
787
تگهای خبر: برنامه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام