نماینده روسیه در وین مطرح كرد:

رایزنی غیر رسمی گروه 1 بعلاوه 5 در مذاكرات وین درباره احیای برجام

رایزنی غیر رسمی گروه 1 بعلاوه 5 در مذاكرات وین درباره احیای برجام

خبرگزاری نام: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از رایزنی غیر رسمی اعضای گروه 1+5 درباره احیای توافق هسته ای آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: اعضای برجام(توافق هسته ای) امروز با هیئت آمریکایی در مذاکرات وین رایزنی هایی غیر رسمی درباره احیای کامل توافف هسته ای انجام دادند (بدون ایران که هنوز حاضر به دیدار با دیپلمات های آمریکایی نیست).
در هفته های اخیر مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی به توافق هسته ای با حضور آمریکا در وین برگزار شده است. اگرچه، مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیمی میان نمایندگان ایران و آمریکا در وین تا حالا انجام نگرفته است. دو کارگروه کمیسیون مشترک برجام در حال بررسی تحریم هایی که آمریکا می تواند لغو کند و اقدامات لازم برای ایران در جهت بازگشت به پایبندی کامل به توافق هسته ای می باشند.
ایران خواهان لغو کلیه تحریم های اعمال شده آمریکاست و اعلام نموده بعد از راستی آزمایی لغو این تحریم ها اقدامات لازم جهت از سرگیری پایبندی کامل به تعهدات برجامی اش را انجام می دهد.
دولت آمریکا در آخرین مواضع اعلام شده اش، برای لغو تحریم های ناسازگار با برجام اعلام آمادگی کرده است، اما هنوز مشخص نیست این تحریم ها کدامند.
نمایندگان اعضای برجام که در مذاکرات وین شرکت کرده اند، تا کنون روند این مذاکرت را سازنده دانسته اند اما معتقدند برای احیای برجام پیش رفت های بیشتری باید حاصل شود.

منبع:

1400/02/11
16:22:11
0.0 / 5
1032
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام