استقبال قطر از دیدگاه اخیر عربستان درباره ایران

استقبال قطر از دیدگاه اخیر عربستان درباره ایران

وزیر امور خارجه قطر از اظهارات ولیعهد عربستان سعودی درباره ایجاد روابط خوب با ایران استقبال کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از روزنامه گالف نیوز، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در واکنش به اظهارات اخیر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی درباره روابط با ایران در صفحه توییترش نوشت: ما از درخواست ولیعهد سعودی برای سیاست خارجی مبتنی بر اصول همسایگی خوب و گفتمان در منطقه همچون با ایران حمایت می نماییم.

وزیر خارجه قطر اضافه کرد: با پایبندی به منشور سازمان ملل، احترام به استقلال کشورها و عدم مداخله در امورشان از اصول کشورهای پیشرفته و متمدن است.
بر طبق این گزارش، اظهارات وزیر امور خارجه قطر به دنبال این مطرح می شود که ولیعهد عربستان روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار نمود کشورش خواستار روابط خوب با ایران است.
بن سلمان ضمن اشاره به برنامه هسته ای، موشکی و "اقدامات نیابتی ایران" اظهار داشت: "مشکل ما با رفتار منفی ایران است."
وی با این وجود اضافه کرد: ما در حال کار با شرکای منطقه ای و جهانی خود هستیم تا چاره ای برای این مشکلات بیابیم و امیدواریم بتوانیم برای ایجاد روابطی خوب که همه بهره مند شوند، بر این مشکلات فائق آییم.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان هم در گفت وگوی خبری روز دوشنبه خود در مورد گفت وگوی بین ایران و عربستان اظهار داشت: ما همواره همچون گذشته آمادگی خویش را برای حل و فصل فی درخلال با پادشاهی سعودی اعلام نموده ایم و از انجام گفت وگوها بین دو کشور استقبال کرده و می نماییم. هر موقع پادشاه سعودی تصمیمی در ارتباط با انجام گفتگو در سطوح مختلف گرفته ما از آن استقبال کرده ایم.
منبع:

1400/02/09
14:46:25
0.0 / 5
1103
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام