در دیدار با رئیس جمهور اندونزی؛

ظریف: آماده توسعه هر چه بیشتر روابط با اندونزی هستیم

ظریف: آماده توسعه هر چه بیشتر روابط با اندونزی هستیم

وزیر امور خارجه، آمادگی ایران برای توسعه هر چه بیشتر روابط برادرانه ایران و اندونزی را اعلام و از مواضع اصولی این کشور در شورای امنیت برای حفظ برجام قدردانی کرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدار با مقامات اندونزی با «جوکو ویدودو» رئیس جمهور این کشور ملاقات و گفتگو کرد.
وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه هر چه بیشتر روابط برادرانه دو کشور را مورد تاکید قرار داد و از مواضع اصولی اندونزی در شورای امنیت برای حفظ برجام و اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ قدردانی کرد.
وی با اشاره به مذاکرات خود با همتای اندونزیایی، از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور و توافق طرفین جهت استفاده از ظرفیت کمیسیون مشترک اقتصادی و دیگر راهکارها برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور ابراز خرسندی کرد.
رئیس جمهور اندونزی نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور، از اینکه باوجود شرایط کرونا، ارتباطات رؤسای جمهور دو کشور ادامه یافته است، ابراز خرسندی کرد و با اشاره به ظرفیت قابل توجه روابط اقتصادی دو کشور، بر رایزنی طرفین در امتداد تحقق این ظرفیت و افزایش روابط تجاری فی درخلال تاکید نمود.

1400/01/31
13:12:35
0.0 / 5
852
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام