محبی نیا:

نسبت به فساد حقوقی بی تفاوت نباشیم

نسبت به فساد حقوقی بی تفاوت نباشیم

به گزارش خبرگزاری نام یک فعال سیاسی اظهار داشت: برخی ها به دنبال به هم زدن نظم و ایجاد اختلال در تمدن ما هستند، کسی که ایران اسلامی را قبول ندارد نمی تواند وارد میدان رقابت شوند.


جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: نخستین شاخصه ای که رئیس جمهور آتی باید داشته باشد این است که کاندیدا از نظر عقلی و جامعه شناختی باید اعتبار داشته باشد، این خصوصیت از نظر حقوقی هم حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: افرادی که خویش را برای کاندیداتوری ریاست جمهوری آماده کردند باید دقیقا دروازه ورود به این مورد را بشناسند و شاکله رجل سیاسی و مذهبی بودن را پیدا کرده باشند.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: اصل 115 قانون اساسی شرایط مطروحه را به درستی تعریف می کند و از سویی برگزار کنندگان انتخابات هم باید مقیاس، عرض و طول انتخابات را بر همین مبنا قرار دهند.
وی سپس اظهار داشت: کمیسیون اصل 90 پارلمان در همه دوره ها به این حوزه بی توجه بودند. تمامی قوا باید دقیقا در همان حوزه ای که قانون اساسی برایشان مشخص کرده کارکرد داشته باشند تا در کشور فساد حقوقی پیش نیاید. نباید نسبت به فساد حقوقی بی تفاوت باشیم. یعنی هم شهروند هم روئسای اهل قدرت نباید رویکردشان به قانون اساسی بر مبنای زیاده طلبی یا تقلیل گرایی باشد. بعد از نظر من نخستین شرط و لازمه حضور در میدان انتخابات توجهه به این امر است.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: مساله بعدی این است که متاسفانه کشور در حوزه سیاست، فرهنگ و اخلاق با لرزش های خطرناکی رو به رو است؛ برای تصحیحش فقط یک رئیس جمهور عادی بودن فایده ندارد. رئیس جمهوری می خواهیم که قد و قامت ریاست جمهوری را به جایی برساند که از دل فعالیت هایش توجه به فرهنگ، اقتصاد و اجتماع دربیاید.
وی اظهار نمود: اقتصاد ایران در بدترین شرایط است. ارزش پول ملی ما در آخرین جایگاه ارزش جهانی است. مساله تورم بی کاری و فرار بچه های نازنین این مملکت به کشورهای دیگر هم هست. ما باید با مدیریت بهینه اقتصاد و سیاست از دارایی های فرهنگی و اقتصادی ایران بزرگ حمایت نماییم.
محبی نیا اظهار داشت: بعضی ها می خواهند که به هر شکلی در صحنه سیاست بازی کنند. کسانی را بعنوان کاندیدا معرفی کردند که نه در شان قانون اساسی و نه در شان و شئون ریاست جمهوری هستند. اینها را معرفی می کنند که فردا بتوانند هر استاندار و مدیری را در دولت جا دهند.
وی ادامه داد: برخی ها هم به دنبال به هم زدن نظم و ایجاد اختلال در تمدن ما هستند. کسی که ایران اسلامی را قبول ندارد، نمی تواند وارد میدان رقابت شوند. برخی این افراد را بعنوان چهره معرفی می کنند. از رقابت سالم بحران و معضل می خواهند درست کنند.
منبع:

1400/01/28
10:20:34
0.0 / 5
829
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام