جلسه كمیته های تخصصی مقابله با كرونا

محدودیت های شهرهای قرمز و نارنجی تا آخر هفته آینده تمدید گردید

محدودیت های شهرهای قرمز و نارنجی تا آخر هفته آینده تمدید گردید

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور اظهار داشت: با همه تلاشهای انجام شده قاعدتا تا قبل از تابستان واکسن ایرانی به دست ما نخواهد رسید و بنابراین تأمین واکسن با مساعدت بخش خصوصی در دستور کار دولت و در اولویت نخست قرار گرفته است.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه کمیته های تخصصی مقابله با کرونا ضمن اشاره به گزارش وزارت بهداشت و درمان در مورد تأمین واکسن از برخی کشورها و همینطور ورود نخستین محموله واکسن خریداری شده از سبد کواکس (۷۰۰ هزار دز) به کشور، تصریح کرد: خوشبختانه روند تولید واکسن کاملا امیدوارکننده است، اما با همه تلاشهای انجام شده قاعدتا تا قبل از تابستان واکسن ایرانی به دست ما نخواهد رسید و بنابراین تأمین واکسن با مساعدت بخش خصوصی در دستور کار دولت و در اولویت نخست قرار گرفته است.
رییس جمهوری ضمن اشاره به اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل ها از مهم ترین و اساسی ترین راه ها برای کنترل کرونا است، اظهار داشت: با اینکه تحریم ها مانع بزرگی در راه تأمین واکسن مورد نیاز کشور بوده و باعث تاخیر در تهیه آن شده، اما تهیه واکسن همواره مورد اهتمام بوده است.
روحانی اضافه کرد: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده واکسن مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن تهیه شود. با عنایت به گزارش هایی که وزارت خارجه در مورد تهیه واکسن در ایام اخیر عرضه کرده بزودی شاهد ورود محموله های بعدی واکسن خواهیم بود.
بر اساس این گزارش در این نشست به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد مقرر شد محدودیت های در نظر گرفته شده برای شهرهای قرمز و نارنجی تا آخر هفته آینده تمدید شود.
همچنین کمیته های بهداشت و درمان و امنیتی - اجتماعی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی گزارش های جداگانه ای از وضعیت موج چهارم بیماری در استان های مختلف کشور و همینطور چگونگی اجرای محدودیت های در نظر گرفته شده برای کنترل و مهار این موج جدید عرضه کردند.
با توجه به وضعیت بیماری در استان های کشور بخصوص شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، اعضای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل موثر در خیز جدید بیماری را بررسی کردند که نتایج این بررسی ها نقش مهم و اثرگذار هم زمانی جهش انگلیسی ویروس وکاهش قابل ملاحظه رعایت دقیق و کامل پروتکلهای بهداشتی و عادی انگاری از جانب مردم در ایام پایانی سال را اثبات می کند.
رییس جمهوری بعد از دریافت این گزارش ها ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در استان ها پس از مواجه شدن با موج های جدید بیماری در 14 ماه گذشته، از تفویض اختیارات لازم به قرارگاه عملیاتی ستاد برای اتخاذ تصمیمات لازم و اجرای آن در جهت مدیریت و مهار هر چه سریعتر موج چهارم بیماری در کشور اطلاع داد.
با موضع گیری های تند، آرامش روانی جامعه را مختل نکنیم
روحانی با تکیه بر لزوم حفظ آرامش روانی جامعه بخصوص در موج چهارم که شدت آن با موج های قبلی متفاوت می باشد، اظهار داشت: مدیریت بحران فعلی باید با حفظ آرامش انجام گیرد. نباید با اظهار نظرها و اطلاع رسانی غلط و هیجانی و موضع گیری های تند آرامش روانی جامعه مختل شود.
رییس ستاد ملی مقابله با کرونا در این نشست همینطور با تکیه بر اهمیت اطلاع رسانی درست و به موقع در مورد خطرات موج چهارم کرونا و مقابله با سواستفاده های سیاسی احتمالی از این مسئله، خاطرنشان کرد: با عنایت به این که در سه موج قبلی هم رعایت نشدن کامل و دقیق پروتکل ها از عوامل اصلی افزایش شیوع بود، در این مرحله هم می توانیم با اخطار نسبت به خطرات عادی انگاری و کاهش رعایت دستورالعمل ها از مشکل عبور نماییم.
در این جلسه طبق گزارش کمیته های بهداشت و درمان و امنیتی اجتماعی، در مورد پروتکلهای در رابطه با مراسم و آیین های ماه رمضان همچون مراسم شبهای قدر و راهپیمایی روز قدس مقرر شد، پروتکل ها و دستورالعمل های لازم تدوین و بعد از هماهنگی های لازم برای تصویب به ستاد ملی کرونا عرضه شود.
رییس جمهوری ضمن اشاره به اهمیت برگزاری مراسم عبادی در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: در شرایط فعلی راهبرد اصلی حفظ جان و سلامت مردم است و بدون شک برای اطمینان از حفظ سلامت مردم، پروتکل ها بگونه ای تدوین خواهد شد که در کنار برگزاری این آیین ها، حفظ جان مردم هم مورد توجه باشد.
منبع:

1400/01/26
22:05:59
0.0 / 5
823
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام