FATF مهلت ایران را بیشتر از ۴ ماه دیگر تمدید كرد

FATF مهلت ایران را بیشتر از ۴ ماه دیگر تمدید كرد

به گزارش خبرگزاری نام فارس نوشت: گروه ویژه اقدام مالی مشترك، مهلت ایران برای اجرای الزامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تا فوریه ۲۰۲۰ تمدید كرد.


به گزارش رویترز، گروه ویژه اقدام مالی معروف به FATF اعلام نمود مهلت نهایی ایران برای پیروی از معیارهای بین المللی، فوریه ۲۰۲۰ است و بعد از آن، این نهاد از تمامی اعضای خود درخواست خواهد نمود تا اقدامات متقابل انجام دهند. این نهاد مستقر در پاریس در عین حال در اطلاعیه ای اعلام نمود از اعضای خود بررسی دقیق تر معاملات با ایران و حسابرسی سخت تر شركت های تامین سرمایه فعال در این كشور را درخواست كرده است. در این بیانیه آمده است: «اگر ایران قبل از فوریه ۲۰۲۰ كنوانسیون های پالرمو و تامین مالی تروریسم را همراستا با استانداردهای FATF به صورت قانون تصویب نكند، سپس FATF تعلیق اقدامات متقابل را به صورت كامل برمی دارد و از اعضایش می خواهد تا اقدامات متقابل موثر همراستا با سفارش نامه ۱۹ اجرایی كنند.»
شركت های خارجی می گویند خروج ایران از فهرست سیاه FATF برای سرمایه گذاری آنها در این كشور مهم می باشد. فرانسه، انگلیس و آلمان هم اجرایی شدن كانال مالی جدید با ایران را تا حدودی مشروط بر اجرای FATF كرده اند. این نهاد «با ابراز ناامیدی از عقب افتادن این طرح اقدام»، اعلام نمود: « FATF انتظار دارد ایران به سرعت در راه اصلاحات پیش رود تا تضمین دهد كه به تمامی موارد باقی مانده از راه تكمیل و اجرای اصلاحات لازم ضدپولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم پرداخته است.» ۲۲۳۲۲۵

1398/07/30
19:28:12
5.0 / 5
3940
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام