روحانی در ستاد اقتصادی دولت:

دولت در مقابل تكانه های اقتصادی، یاری گر مردم است

دولت در مقابل تكانه های اقتصادی، یاری گر مردم است

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور با اعلان اینکه دولت برای گروه های لطمه پذیر بسته معیشتی تدارک دیده است، اظهار داشت: این کمک ها تداوم خواهد یافت تا دولت در مقابل تکانه های اقتصادی یاری گر مردم باشد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، دویست و پانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار و در این نشست رئیس کل بانک مرکزی بعنوان رئیس دوره ای گروه ۲۴ گزارشی از جلسه این گروه که روز دوشنبه با حضور وزیران اقتصاد و دارایی و رؤسای بانک مرکزی ۲۸ کشور جهان و رؤسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی تشکیل شد، ارائه نمود.
گزارش گروه ۲۴ حاکی از اثرات شدید اقتصادی کرونا بر اقشار کم درآمد جامعه و ایجاد فقر و بیکاری و همین طور مشکلات جدی کشورهای عضو در تامین واکسن مورد نیاز است.
به گفته رئیس کل بانک مرکزی، در مقایسه با رشد منفی تولید در بیشتر کشورهای جهان، عملکرد جمهوری اسلامی ایران در سال قبل در مدیریت آثار کرونا و مثبت کردن نرخ رشد تولید، به رغم فشارهای مضاعف تحریمی، ممتاز ارزیابی شده است.
رئیس جمهور در این نشست با اعلان اینکه پشتیبانی از معیشت مردم همیشه اولویت دولت تدبیر و امید بوده است، اظهار داشت: دولت در سال ۱۳۹۹ طرح های حمایتی مختلفی را اجرا کرد و در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز منابع قابل توجهی برای این امر اختصاص یافته است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در آستانه ماه مبارک رمضان برای گروه های لطمه پذیر بسته معیشتی تدارک دیده است، اضافه کرد: این کمک ها تداوم خواهد یافت تا دولت در مقابل تکانه های اقتصادی یاری گر مردم باشد و مردم عزیز، به خصوص اقشار لطمه پذیر اطمینان خاطر داشته باشند که دولت هیچ وقت آنها را فراموش نکرده و نخواهد کرد.
در ادامه این جلسه طرح پیشنهادی «سامانه الکترونیکی نظام بانکی کشور در زمینه کارت اعتباری» مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس جمهور با قدردانی از اقدامات انجام شده در طول یکسال گذشته برای آماده سازی بستر ارائه تسهیلات بانکی با بهره گیری از کارت اعتباری، اظهار داشت: بی گمان الگوی تسهیلات دهی نظام بانکی کشور نیز تغییر می کند که امید است با آماده سازی سامانه امضای دیجیتال در نظام بانکی گام جدیدی در امتداد رونق بازار و افزایش تولید و راهبرد کلی ساماندهی نظام الکترونیک کشور توسط نظام بانکی برداشته شود.
روحانی اضافه کرد: با اجرای این طرح گشایش مهمی برای تولیدکنندگان در زنجیره تامین صورت خواهد گرفت و هزینه تامین مالی برای تولید کاهش قابل توجهی خواهد یافت که یکی از مصادیق بارز مانع زدایی از تولید در شروع سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
همچنین در این نشست رئیس سازمان بورس گزارشی از وضعیت بازار سرمایه در سال ۱۳۹۹ و تحلیل عوامل نوسان در این بازار ارائه نمود و برنامه های این سازمان را برای ثبات بخشی به بازار و تداوم تامین مالی تولید بوسیله بازار سرمایه، تشریح نمود.


منبع:

1400/01/17
16:39:18
0.0 / 5
1131
تگهای خبر: برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام