نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

۲هزار میلیارد تومان به مناطق روستایی اختصاص یافت

۲هزار میلیارد تومان به مناطق روستایی اختصاص یافت

خبرگزاری نام: نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارد، اظهار داشت: مجلس در مصوبه ای دوهزار میلیارد تومان به مناطق روستایی اختصاص داد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علی اصغر خانی بامداد شنبه در نشست شورای اداری شاهرود به میزبانی فرمانداری ویزه شهرستان با اشاره به اینکه از نگاه مجلس یازدهم پیشگیری از رانت و اختصاص اعتبارات به تمام ارکان نیازمند توسعه از نکات بارز بودجه ۱۴۰۰ بود، تصریح کرد: شفافیت و روشن شدن ابهامات جدی در بخش های صادرات، واردات، نفت و مسائل اجتماعی و… از دیگر تأکیدات مجلس در بودجه ۱۴۰۰ به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه مجلس با تصویب بودجه توانست مشکلات را کم کند، ابراز کرد: نگاه به مناطق محروم و روستاها از نکات بارز بودجه ۱۴۰۰ بود که خوشبختانه توانستیم دو هزار میلیارد تومان به بخش روستایی در بودجه کمک نماییم.
توجه به بخش های روستایی و زیرساخت ها
عضو خانه ملت با اشاره به اینکه بخش های روستایی و محروم در بودجه سال ۹۹ تقویت شده است، تصریح کرد: این میزان اعتباری که به مناطق روستایی رسیده، در بودجه سال ۹۸ و ۹۹ وجود نداشت و برای اولین بار در بودجه ۱۴۰۰ دیده شده است.
خانی با اشاره به اینکه تقویت زیرساخت ها و پروژه های اجتماعی، عمرانی و… از نکات بارز بودجه ۱۴۰۰ بود که توانستیم در این بودجه مبالغ خوبی را برای این بخش ها پیشبینی نماییم، اظهار داشت: در این حوزه مجلس توانست به همه بخش هایی که فکر می کرد در آنها شبهه ای در زمینه بودجه وجود دارد، ورود کرد و حتی بودجه برای دولت بازگشت خورد تا بار دوم شفاف تر در مجلس بررسی شود بنابراین باید گفت در نگاه کلان چیزی که در بودجه دیده شده این است که در بخش های مختلف بخصوص فرهنگی، اجتماعی، اشتغال و پروژه های نیمه کاره حرکت های خوبی را داشته باشند.
وی در دیگر بخش سخنان خود اضافه کرد: برای شاهرود و میامی هم بودجه خوبی در نظر گرفته ایم هرچند در زمان تصویب اعتبارات، بودجه استانی بسته شده بود اما در بودجه کشوری توانستیم برای این دو شهرستان در بخش های مختلف بودجه های خوبی را در نظر بگیریم.
نگاه به پروژه ها از درون شهرستان
نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در سالجاری، باید به صورت جدی تر به مقوله پروژه ها ورود داشته باشیم چون که کارهای بخش اجرایی طبق روال عمومی شکل می گیرد و جلو می رود پس چندان مشکلی در این بخش نیست اما آنچه می تواند تحول ایجاد نماید و اشتغال و شکوفایی شهرستان را نوید دهد و ما هم می بایست به آن ورود جدی تری داشته باشیم، مبحث پروژه های زیرساختی است.
خانی با اشاره به اینکه پروژه های زیرساختی و عمرانی و تکمیل طرح های نیمه تمام اهتمام مسؤلان از پایین به بالا یعنی از مسؤلان روستاها و بخش ها تا شهرستان و سپس استان و کشور را می طلبد، بیان داشت: پروژه هایی که به نفع جامعه بیشتری از مردم است، می بایست در درون شهرستان بهتر مورد توجه قرار گیرد و همینطور می بایست هم از ظرفیت های بخش خصوصی و هم دولتی در این حوزه استفاده گردد.
وی اضافه کرد: هر میزان ما در درون شهرستان بتوانیم زیرساخت ها و پروژه ها را پیش ببریم و برای آنها برنامه داشته باشیم، در دفاع از آنان در سطح استان و کشور موفق تر عمل خواهیم کرد.
نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خیلی از پروژه ها در سطح شهرستان وجود دارد که می توانست با اقداماتی که در درون شهرستان های شاهرود و میامی مورد نیاز است، در ردیف اعتبارات و بودجه ها قرار گیرد اما متأسفانه این امر صورت نگرفت.
خانی همینطور خاطرنشان کرد: برای مثال پروژه محور توسکستان فقط به علت اینکه دولت نتوانست در سال ۹۹ مبحث ماده ۲۳ آنرا برطرف کند در پروژه های سال جاری قرار نگرفت بنابراین این نشان داده است که ابتدا ما باید از درون شهرستان اقدامات را مورد تقویت قرار دهیم.


منبع:

1400/01/14
13:08:01
0.0 / 5
869
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام