جهانگیری:

باید همیشه از جمهوریت، انتخابات آزاد و رأی ملت صیانت كرد

باید همیشه از جمهوریت، انتخابات آزاد و رأی ملت صیانت كرد

به گزارش خبرگزاری نام معاون اول رئیس جمهور با تبریک به مناسبت فرارسیدن روز جمهوری اسلامی اظهار داشت: جمهوریت، انتخابات آزاد و رای ملت را همیشه باید به یاد داشت و از آن صیانت کرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی نوشت:
«‏امروز ۱۲ فروردین است، روز ‎همه پرسی جمهوری اسلامی؛ روزی که ملت ایران به نظام برآمده از انقلاب و سه آرمان اصلی اش یعنی ‎آزادی، ‎استقلال و جمهوری اسلامی رای قاطع و مثبت داد. جمهوریت، انتخابات آزاد و رای ملت اولین دستاورد قانونی ملت را همیشه باید به یاد داشت و از آن صیانت کرد.»
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت امام خمینی(ره) همه پرسی تغییر نظام حکومت ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران در ایام ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر کشور اجرا شد. ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ نتایج این همه پرسی اعلام و ۹۸/۲ درصد واجدین شرایط در این همه پرسی به جمهوری اسلامی رای «آری» دادند. بعد از آن ۱۲ فروردین ماه در تقویم بعنوان روز «جمهوری اسلامی ایران» نام گذاری شد.
منبع:

1400/01/12
15:43:05
0.0 / 5
1133
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام