رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست اندركاران كنگره چهار هزار شهید استان یزد:

پیام مهم شهیدان به ادامه دهندگان راهشان در امان بودن از ترس و اندوه است

پیام مهم شهیدان به ادامه دهندگان راهشان در امان بودن از ترس و اندوه است

به گزارش خبرگزاری نام متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره چهار هزار شهید استان یزد که در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ برگزار شده بود، بامداد امروز در محل برگزاری این همایش منتشر گردید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، با تحسین برنامه های زیبا و ابتکاری کنگره شهدای یزد مانند کاشت نهال، تهیه جهیزیه، درمان رایگان، تهیه بسته های معیشتی و فرهنگی، ختم قرآن و نامگذاری موالید به نیابت از شهیدان، مردم یزد را اهل ابتکار خواندند و افزودند: در دفاع مقدس هم یزدی ها ابتکارهای زیادی همچون کَندن کانال های زیرزمینی در عملیات با استفاده از هنر حفر قنات و یا ایجاد خیاط خانه های پرشمار و مشارکت زنان در تهیه لباس برای رزمندگان از خود نشان دادند.
رهبر انقلاب اسلامی، برگزاری اربعین شهدای قیام تبریز بوسیله مردم یزد در ۱۰ فروردین ۵۷ را نمونه ای دیگر از نقش آفرینی عظیم یزدی ها در مقاطع حساس برشمردند و گفتند: البته نقش شهید صدوقی در تحولات انقلاب و رهبری حرکت مردم یزد و همینطور در دوران دفاع مقدس فراموش نشدنی است و بعد از ایشان هم مرحوم خاتمی با سلامت نفس همان راه را ادامه دادند.
ایشان با تاکید بر زنده نگه داشتن پیام شهیدان، خاطرنشان کردند: شهیدان در عالم بزرخ، زندگی مخصوصی دارند و پیام مهم آنها به کسانی که راهشان را ادامه دهند، بشارت به در امان بودن از ترس و اندوه است.
حضرت آیت الله خامنه ای این پیام امیدآفرین را در نقطه مقابل وسوسه های دنیاطلبان دانستند و افزودند: انگیزه شهیدان از حضور در میدان جهاد همچنان که در وصیت نامه های آنها موجود است، پشتیبانی از انقلاب، امام بزرگوار، حجاب، دفع شرّ دشمن و هموار شدن راه نظام برای دستیابی به اهداف آن بود که باید مراقبت کرد این آرمانها به دست برخی افراد نفی و مخدوش نشود.
رهبر انقلاب اسلامی ضمن اشاره به وجود هزار شهید دانش آموز در میان شهدای یزد، گفتند: چهره های پر افتخار شهیدان باید به جوانان معرفی شود تا دانش آموزان امروز از هنر و کار بزرگ نسل پیش از خود آگاه شوند.
ایشان ضمن اشاره به برنامه مستمر دشمن برای ناامید یا منحرف کردن جوانان از خط انقلاب، تاکید کردند: نباید اجازه داد وسوسه دشمن در جوانان اثر بگذارد و آنان را به خدمت بگیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای همینطور با تاکید بر ثبت خاطرات والدین و همسران شهدا افزودند: خصوصیات و فضای خانواده هایی که فرزندان خویش را با این انگیزه و ایمان بالا پرورش دادند، باید ثبت گردد.
رهبر انقلاب اسلامی در انتها با ابراز تأسف از افرادی که زیر سایه جمهوری اسلامی و به برکت مجاهدت شهیدان و رزمندگان در امنیت و آزادی زندگی، اما بر خلاف اهداف آن خونهای پاک فعالیت می نمایند، گفتند: در مقابل این تلاشها، کار و تلاش در راه حق و شهیدان را مضاعف کنید.1400/01/10
10:58:54
0.0 / 5
1050
تگهای خبر: برنامه , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام