سعیدی :

ادعای عدم اختیار رئیس جمهور بهانه ای برای كار نكردن است

ادعای عدم اختیار رئیس جمهور بهانه ای برای كار نكردن است

به گزارش خبرگزاری نام رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا اظهار داشت: ادعای برخی آقایان در خصوص عدم اختیار رئیس جمهور بهانه ای برای کار نکردن است برای اینکه وقتی می بینند که باید گزارش ارائه نمایند می گویند ما اختیار نداریم.حجت الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به قسمتی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز اول فروردین که فرمودند «اینکه در سالهای اخیر می گویند رئیس جمهور اختیاراتی ندارد و تدارکاتچی است و ۱۲ یا ۱۵ درصد اختیارات دارد خلاف واقعاً است. این گفته ها یا از روی بی مسئولیتی، یا بی اطلاعی یا با غرض ورزی گفته می شود» و درپاسخ به این پرسش که به نظر شما چرا عده ای این مطالب را مطرح می کنند؟ اظهار داشت: خیلی روشن است، علت اینکه بسیاری از آقایان، مسائل را به رهبری ارجاع می دهند، همین مسئله است.
وی اضافه کرد: رئیس جمهور اختیارات زیادی دارد اما از این اختیارات استفاده نمی کند یا نمی تواند استفاده نماید. یک رئیس جمهور تیم و وزرای همگن و همراه می خواهد و اگر تیم همگن و همراه نداشته باشد یا خود شخص جوهره مدیریت نداشته باشد، هرچقدر هم اختیار داشته باشد، نمی تواند کاری انجام دهد یا اگر جوهره جهادی نداشته باشد با ۵ یا ۱۰ ساعت کار نمی تواند مسائل کشور را اداره کند.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: رهبر انقلاب در کجای مسائل شورای عالی انقلاب فرهنگی دخالت کرده اند؟ یا در مسائل شورای عالی فضای مجازی، مسائل اقتصادی و دولت و بودجه مملکت چه دخالتی داشتند؟ تمام بودجه مملکت حتی بودجه قوه قضائیه در اختیار دولت می باشد در صورتیکه قوه قضائیه به اعتباراتش وصل است. اعتبارات قوه مقننه و قوه قضائیه در اختیار رئیس جمهور است. یعنی کل قوه اجرائی و کل بودجه مملکت در اختیار رئیس جمهور است. رئیس جمهور نفر دوم نظام است.
حجت الاسلام سعیدی تاکید کرد: اگر رئیس جمهور بخواهد وارد ساختارها شود، با آن مخالفت می شود. حرف اصلی آقایانی که می خواهند ساختارشکنی کنند، این است. آنها به دنبال ساختار شکنی هستند. رئیس جمهور نظریه پرداز و نظریه پرداز نیست. سیاستگذار، رهبری است و چارچوب سیاست های کلان نظام را مجمع تشخیص مصلحت نظام تأیید می کند و به تأیید رهبر انقلاب می رساند اما متأسفانه تعدادی از رؤسای جمهور ما وارد عرصه ساختارشکنی یا وارد مبانی و اصول می شوند. اینجا رهبری مسئولیت و تکلیف دارد.
وی اضافه کرد: آرمان انقلاب اسلامی، آرمان الهی است. پیامبر هم اجازه ندارد سر سوزنی از آرمان های الهی تعدی کند. خداوند می فرماید اگر پیامبر چیزی غیر از آنچه ما گفته ایم، می گفت جانش را می گرفتیم. خداوند امانت را به انبیا سپرده و از آنها خواسته که از این آرمان ها پاسداری کنند. پس از آن امامان معصوم و ولایت فقیه در زمان غیبت امام زمان حجت خواسته که این آرمان را نگهداری کنند.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: در قیامت از آنها سوال می شود که چرا از امانتی که به شما سپردیم نگهداری نکردید. اصول دین ثابت است. رئیس جمهور نمی تواند به آرمان ها دست بزند. بیش از ۲۰۰ سال است که از عُمر آمریکا می گذرد اما هیچ رئیس جمهوری در آمریکا به ساختارها حمله نکرده است. یک چهره بیرون آمد، آقای ترامپ بود که می خواست وارد ساختار شکنی شود. با او کاری کرده اند و مچاله اش کرده اند که کسی جرئت این را نداشته باشد به آرمان های لیبرال دموکراسی تجاوز کند. آن آرمان ها دست ساز بشر است. آرمان نظام اسلامی به تدبیر ذات ربوبی است و ولی فقیه در مقابل آرمان های الهی مسئولیت دارد.
حجت الاسلام سعیدی اظهار داشت: رهبری مسئولیت دارد که از احکام الله پاسداری کرده و آنها را اجرا نماید. پس رهبری مسئولیت دارد و خداوند این امانت را به انبیا، امامان و در عصر غیبت به ولی فقیه سپرده و آنها مسئولیت دارند از این آرمان ها پاسداری کنند. رئیس جمهور و دولت حق ندارند وارد ساختارها شوند.
وی اشاره کرد: به نظرم در انتخابات کوتاهی می شود و باید جلوی خیلی از این شعارها و حرف ها گرفته شود. باید جلوی بسیاری از شعارها و حرف هایی که نامزدها می زنند و با ساختار حاکمیت دینی نمی سازد، برخورد شود. بدین سبب مسئله اختیار حرف واقعاً بی معنایی است. همانطور که آقا فرمودند این افراد یا مغرض هستند یا اطلاع ندارند و یا دنبال اهداف خاصی هستند.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: تمام اختیارات بودجه مملکت، اختیارات اجرائی کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران زیر نظر رئیس جمهور است. هیئت دولت نیز زیر نظر رئیس جمهور است و ۱۰ شورا، ۵۰ سازمان که در رأس همه اینها رئیس جمهور قرار دارد و مسئول آنرا رئیس جمهور انتخاب می کند، همه اختیارات رئیس جمهور است و هیچ جای دنیا این مقدار اختیارات به یک فرد برای اداره کشور نمی دهند.
حجت الاسلام سعیدی اظهار داشت: روشن است که این آقایان بهانه ای برای کار نکردن دارند. اینها فرار به جلو است. وقتی می بینند که دستشان خالی است و باید گزارش ارائه نمایند و چیزی در بساط ندارند می گویند که ما اختیارات نداریم. اختیارات بوده اما جرئت و هنر اعمال اختیارات وجود نداشته وگرنه این همه ظرفیت در کشور وجود دارد.
وی با اعلان اینکه واقعاً باید تأسف خورد، مشکل کشور، مرغ، پوشک، تخم مرغ و … است، اضافه کرد: این موارد مسائلی نیست که بتوان از آن بسادگی گذشت.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: اداره کردن کشور خیلی مشکل و پیچیده نیست. چطور می شود که ما نتوانیم مشکلات را حل نماییم. اینکه دو وزارتخانه با هم مشکل دارند، مشکل کجاست؟ چه کسی در هماهنگ کردن وزرا ناتوان بوده است؟ آیا واقعاً رهبری باید بین وزرا هماهنگی ایجاد کند!؟ اینها مسائلی است که مردم باید بدانند.


منبع:

1400/01/09
13:46:20
0.0 / 5
896
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام