وزیر كشور:

شرایط رسانه ای نشان دهنده همت رسانه ها و دلسوزی و هماهنگی آنها با شرایط اقتصادی كل كشور است

شرایط رسانه ای نشان دهنده همت رسانه ها و دلسوزی و هماهنگی آنها با شرایط اقتصادی كل كشور است

به گزارش خبرگزاری نام رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور اظهار داشت: ستاد كار را با جدیت دنبال می كند تا ضمن استمرار و ارتقای ثبات در فضای عمومی اقتصاد، زمینه همراهی و همدلی مؤثر تری بین رسانه ها و حوزه اقتصاد ایجاد شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ دكتر رحمانی فضلی وزیر كشور در حاشیه سی و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور كه عصر امروز در محل وزارت كشور برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی طبق معمول گزارشی از دستگاههای اجرایی دریافت شد و اخبار و اطلاعات حوزه های اقتصادی كه موضوعیت بررسی داشت، در كنار موارد دستوركار جلسه عنوان شد.
وزیر كشور با اشاره به اینكه یكی از موارد مهم مطرح شده در این نشست، پیگیری موارد ارجاعی به قوه قضاییه برای تذكر و یا اقدامات حقوقی بود، اظهار نمود: بحمدا... با عنایت به روند همكاری رسانه ها با ستاد، ارجاع به محاكم بعنوان تخلف به شدت پایین آمده است، یعنی ظرف یك ماه اخیر، چند مورد بیشتر نبوده است و آن هم با تذكر اندكی رفع شده است.

وی در همین راستا افزود: این امر نشان دهنده همت رسانه ها و دلسوزی آنها و هماهنگی آنها با شرایط اقتصادی كل كشور است.
دكتر رحمانی فضلی با اشاره به اینكه وضعیت خودروسازان یكی از موضوعاتی بود كه از جلسه قبل دستور پیگیری آنرا داده بودیم، اظهار داشت: لزوم پرداختن به مقوله تولید در حوزه خودرو كه با عنایت به شرایطی كه ایجاد شده، لازم است كه حمایت جدی از خودروسازان انجام و پیگیری شود تا مجموعه اقدامات مرتبط در حوزه اقتصادی به نتیجه برسد و همینطور این مجموعه ها هم نسبت به رفع اشكالات با عنایت به شرایط تحریمی و تقویت تولید اقدام و همكاری لازم با رسانه ها را داشته باشند.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه یكی از نگرانی هایی كه در روزهای پیش از اربعین در این نشست عنوان شد خروج كالاهای اساسی و ورود كالاهای قاچاق به همراه مسافر به كشور بود، عنوان كرد: با تدابیر پیشبینی شده كه مهمترین آن، اطلاع رسانی به زائرین عزیز بود، گزارش ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و همینطور وزارت صنعت، معدن و تجارت كه امروز در جلسه ارائه شد، نشان داد كه مقررات كاملاً رعایت شده و ما هیچگونه مواردی در چارچوب خروج كالاهای اساسی از كشور و یا ورود كالاهای قاچاق به كشور كه یك مورد آن موبایل بود، نداشتیم.
وی در همین راستا از همه مردم بخصوص زائرین كه همكاری داشتند، قدردانی كرد.

وزیر كشور مبحث بعدی مطرح شده در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور را مبحث اف. ای. تی. اف و تصمیمی كه در اجلاس اخیر گرفته شد، اعلام نمود و اظهار داشت: نوع پرداختن به این خبر در رسانه ها و بیان آن، احیاناً بگونه ای بود كه می تواند ایجاد نگرانی كند و تداعی شرایط بی ثبات كند. در همین راستا از همه كسانی كه در این عرصه اظهارنظر می كنند، خواهشمندیم ضمن اینكه بیان مبحث اف. ای. تی. اف در رسانه ها مهم می باشد و باید مردم در جریان امور باشد و به تناسب به آن پرداخته شود، لكن نحوه پرداختن نباید بگونه ای باشد كه خدای ناكرده، تصویر بی ثباتی و تزلزل را در این شرایط القاء كند.
وی افزود: بهرحال، ۴ ماه دیگر وقت داریم و در این مدت مجموعه اقداماتی كه در تصویب آن لوایح شده و اقداماتی كه در مورد دو كنوانسیون شده، دنبال می شود و دولت پیگیر آن است. آئین نامه های این قوانین در دولت تصویب و ابلاغ گردیده و گام های بلندی برداشته شده است. باقی گامها در ۴ ماهی كه فرصت داریم با پیگیری همه جانبه ای كه از سوی همه دستگاهها و نهادهای در رابطه با این مورد مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و دولت، انجام خواهد گرفت و به لطف خداوند با مشكلی مواجه نخواهیم شد.

وزیر كشور در همین راستا تصریح كرد: بهرحال همه دلسوزان انقلاب هستند و همه می خواهند در بستر امن، درست و قانونی مسائل اقتصادی پیگیری شود و این مورد در سطح قانون گزاری و تصمیم گیری پیگیری می شود و در این نشست هم مقرر شد كه رسانه ها هم به رعایت این جوانب توجه داشته باشند.
دكتر رحمانی فضلی با اشاره به حضور رئیس سازمان بورس در بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور، اظهار داشت: مبحث بورس و بازار سرمایه، مبحث دیگری بود كه در این نشست ستاد بررسی شد؛ الحمدلله بازار بورس و سرمایه كشور ظرف این چندسال بخصوص در این یك سال و خرده ای كه با بحران و تحریم و خروج آمریكا از برجام روبه رو بودیم، شرایط خوبی داشته است؛ همچون اینكه باوجود تحلیلهای رسانه های نظام سلطه كه مدعی بودند، یكجانبه گرایی های طرف خارجی باعث خواهد شد كه فشار به زندگی جاری مردم وارد شود و فعالیت های اقتصادی گرفتار تزلزل و اشكال شود و همینطور بازار سرمایه گرفتار اشكال شود، ولی در یك سال و نیم گذشته روند بازار بورس و سرمایه، روند افزایشی و فزاینده بود.
وی افزود: در چندروز اخیر نوساناتی در بازار بورس بود كه رئیس محترم بورس توضیح دادند كه این روند و نوسانات كاملا طبیعی است و بازتابهای ناشی از تصمیم های اقتصادی بوده كه قابل مدیریت و كنترل و تحت رصد دائم است.
وزیر كشور افزود: در این نشست ستاد هم مقرر شد؛ سیاستهای رسانه ای مناسب در این ارتباط، از راه سازمان بورس و وزارت اقتصاد و دارایی و بانك مركزی عرضه شود تا فعالان عرصه رسانه مد نظر داشته باشند. بازار بزرگ سرمایه به ویژه در شرایط كنونی به اقتصاد كشور كمك و نوسانات را به سمت تعادل هدایت می كند و ان شا الله با همین روند و شرایط ادامه پیدا كند.


وزیر كشور آخرین دستور كار جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی امروز را بررسی شیوه نامه مربوط به پوشش اخبار دادگاهها اعلام نمود و با اشاره به اینكه این مورد در چند جلسه اخیر ستاد بررسی شده بود، اضافه كرد: در كمیته رسانه ای كار خوب و مستمری انجام شد كه دوبار در جلسه ستاد مطرح و در این نشست نهایی شد. بر این اساس ۹ بند سیاستهای پخش اخبار را در این ارتباط خواهیم داشت كه هم مربوط به پخش اخبار دادگاهها و هم ناظر بر بیرون از دادگاهها و همینطور قبل، بعد و حین دادگاهها است كه با رعایت آن، این دغدغه و نگرانی كه افكارعمومی نسبت به پخش بعضی از بخشهای خبری یا تحلیلها و یا تداوم بعضی از حواشی كه می توانست دادگاهها را از مسیر اصلی خود دور كند و در افكار عمومی هیجان ایجاد كند، جلوگیری خواهد نمود.
وی ادامه داد: در تدوین این شیوه نامه صداوسیما و قوه قضاییه و وزارت ارشاد همكاری خوبی داشتند.
وزیر كشور در همین راستا ابزار امیدواری كرد: امیدواریم با نحوه صحیح پخش اخبار دادگاهها و پرداختن به آن، بتوانیم ضمن اینكه از مبارزه جدی با فساد حمایت داشته باشیم، از آثار سوء آن جلوگیری نماییم.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور تصریح كرد: ستاد كار را با جدیت دنبال می كند تا ضمن استمرار و ارتقای ثبات در فضای عمومی اقتصاد، زمینه همراهی و همدلی مؤثر تری بین رسانه ها و حوزه اقتصاد ایجاد شود.1398/07/30
10:38:08
5.0 / 5
4617
تگهای خبر: ابلاغ , دادگاه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام