انصارالله:

ایران دخالتی در یمن ندارد

ایران دخالتی در یمن ندارد

به گزارش خبرگزاری نام محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن اشاره کرد: ایران هیچ دخالتی در امور یمن ندارد. این سعودی ها هستند که حل و فصل بحران در یمن را به ایران مرتبط کرده اند و آنها هستند که به غرب اجازه دخالت در تصمیم گیری هایشان را داده اند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، به نقل از العالم عبدالسلام اظهار داشت: یمن در حال پرداخت بهای موضع خود در قبال رژیم صهیونیستی است. هنگامی که موشک های یمنی به «ینبع» عربستان به هدف خوردن کرد، صهیونیست ها نیز وارد جنگ یمن شدند، در بمباران ها مشارکت کردند و در اتاق عملیات حضور دارند.
او اضافه کرد: ابتکار سعودی شامل ناسزا و تهدیدات مختلف بود و همین کفایت می کند تا هیچ توجهی به آن نکنیم. گویی دولت سعودی یک میانجی گر بی طرف است. عربستان سعودی باید ابتدا از موضع جنگی بیرون رود و سپس طرح صلح بدهد.
عبدالسلام اظهار داشت: هزاران نفر در یمن به سبب محاصره و نبود غذا و دارو می میرند. تا زمانی که محاصره ادامه یابد، تمامی گزینه های نظامی مشروع ما نیز بر روی میز است. امارات همچنان جزئی از ائتلاف است و هیچ گاه نگفته ایم امارات در امان است.
سخنگوی انصارالله با رد هرگونه مدنظر قرار دادن مسائل منطقه ای در حملات پهپادی و موشکی یمن اظهار داشت: اگر ایران و حزب الله کمک کرده اند، مردم یمن نیز قدردان آنها هستند. بر اساس گزارش آمریکایی ها، سوخت موشک ها در یمن ایجاد می شود.
منبع:

1400/01/05
23:53:06
0.0 / 5
923
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام