روحانی در ستاد اقتصادی دولت:

شعار سال را محقق خواهیم كرد

شعار سال را محقق خواهیم كرد

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سال قبل اظهار داشت: امسال نیز همه تلاش خودرا برای پشتیبانی و مانع زدایی از جهش تولید و تداوم روند توسعه و پیشرفت متوازن کشور انجام خواهد داد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، دویست و دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه و در اولین روز از سال ۱۴۰۰ با حضور رئیس جمهور و کلیه اعضای ستاد برگزار و در این نشست بر تلاش همه جانبه دولت تا روز پایانی فعالیت خود برای شکوفایی اقتصاد ایران با ادامه روند رو به رشد تولید و پشتیبانی و مانع زدایی از آن تاکید شد.
رئیس جمهور در این نشست با تشکر از تداوم توجه مقام معظم رهبری به موضوع مهم تولید در نامگذاری امسال همچون سالهای اخیر و بیان اینکه بی شک سال ۱۴۰۰ سال شروع باردیگر شکوفایی اقتصادی کشور و به ثمر رسیدن مقاومت سه ساله ملت در مقابل جنگ اقتصادی دشمن خواهد بود، اظهار داشت: همه ارکان دولت به ویژه دستگاه های اقتصادی همانطوری که در یکسال گذشته به رغم تحریم های ظلمانه و ویروس کرونا برای مدیریت کشور و تحقق شعار جهش تولید، تلاش همه جانبه کردند، تا آخرین روز فعالیت خود با همین نشاط و پویایی به کار ادامه خواهند داد.
روحانی، تاکید کرد: این دولت همانطوری که در یکسال گذشته با تحقق شعار جهش تولید همراه با مقاومت مردم بزرگ ایران منجر به شکست دشمن در جنگ اقتصادی شد امسال نیز همه تلاش خودرا برای پشتیبانی و مانع زدایی از جهش تولید و تداوم روند توسعه و پیشرفت متوازن کشور انجام خواهد داد.
روحانی همین طور در این نشست به وزیران اقتصادی و تولیدی دولت ماموریت داد در اسرع وقت برنامه ها و سیاست های عملیاتی تنظیم شده برای رفع موانع تولید و پشتیبانی و پشتیبانی از مراکز تولیدی کشور را با سرعتی بیش از پیش دنبال کنند.
رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سال قبل برای تحقق شعار «جهش تولید»، اظهار داشت: قسمتی از آنچه در سال ۹۹ درباب شعار سال انجام گرفت، در حوزه زیرساخت های توسعه ای کشور بوده است که اثرات آن در زندگی مردم به تدریج و در آینده مشاهده خواهد شد و رشد و آبادانی کشور در سالهای آتی رقم خواهد خورد.
روحانی با تاکید بر دستور مقام معظم رهبری درباب پشتیبانی و مانع زدایی از تولید با محوریت اثرگذاری بر معیشت و زندگی مردم، اضافه کرد: در تحقق شعار امسال می بایست با اولویت بندی موضوعات مختلف در رابطه با حوزه تولیدات ضروری مورد نیاز مردم با شناسایی موانع و همین طور پشتیبانی تولید در این عرصه اقدامات سریع و فوری انجام گیرد.
رئیس جمهور همین طور با اشاره به اولویت های اصلی و ضروری در زندگی و معیشت مردم، تاکید کرد: باید برای مصارف و موارد ضروری در کشور با اولویت مواد اولیه کارخانجات و تولید کالاهای ضروری تعیین کننده، برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه این دولت توانسته در سه سال جنگ اقتصادی بی سابقه و فشار حداکثری آمریکا مقابل ملت ایران در سخت ترین شرایط چرخ اقتصاد کشور را بگرداند و کشور را اداره کند، اظهار داشت: همه دستگاهها به ویژه وزارتخانه های اقتصادی و تولیدی موظف می باشند برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی» و همین طور تکمیل و راه اندازی پروژه های کلان ملی با هماهنگی حداکثری با سایر دستگاهها نسبت به رفع موانع تولید اقدام نموده و به صورت ماهیانه گزارش اثربخشی اقدامات خودرا به ملت ارائه نمایند.
رئیس جمهور در همین رابطه افزایش تولید را مستلزم همکاری، اتحاد و انسجام قوای سه گانه و همه دستگاه های ذیربط و همراهی مردم در پشتیبانی از مراکز تولیدی و کمک به رفع موانع تولید عنوان نمود و اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند نقش مهمی دراین زمینه ایفا کند.
در این جلسه همین طور گزارش دستگاه های ذیربط همچون وزارت صمت درباب بازار کالاهای ضروری و مایحتاج مردم به ویژه گوشت و مرغ، روغن و میوه و اقدامات انجام گرفته برای کنترل قیمت و مدیریت بازار ارائه شد.
رئیس جمهور با تاکید بر تداوم اقدامات در عرصه تولید، توزیع و نظارت بر عرضه گسترده کالا و کنترل قیمت ها، اظهار داشت: حفظ آرامش بازار و وجود هماهنگی لازم میان دستگاه های در رابطه با این مساله لازم است و رسانه ها نیز با اطلاع رسانی دقیق برنامه ها و اقدامات در زمینه همکاری و مشارکت گسترده مردمی را فراهم آورند.


منبع:

1400/01/02
01:14:34
0.0 / 5
963
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام