ساعدی:

وضعیت استان خوزستان نگران كننده است

وضعیت استان خوزستان نگران كننده است

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان اشاره کرد: امروز تعداد زیادی از شهرستان های استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار داشته و باید زودتر تدابیر لازم برای محدودیت ترددها اتخاذ شود.قاسم ساعدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت استان خوزستان در مقابله با ویروس کرونای انگلیسی، بیان کرد: متاسفانه وضعیت استان خوزستان در طول یک ماه گذشته نگران کننده بود و در بیشتر شهرستان های استان وضعیت قرمز است. از طرف دیگر دولت به رسالتی که برعهده داشت آنطور که باید و شاید عمل نکرد.

وی در ادامه اظهار نمود: بنده از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، نیروهای درمانی و خدماتی استان که در طول این زمان واقعا زحمت کشیدند و در خط مقدم مبارزه با این ویروس هرچه که در توان داشتند برای بهبود حال بیماران به کار بستند، تشکر می کنم. بنده بعنوان نماینده مردم چندبار به وزیر بهداشت و وزیر کشور تذکر دادم تا شهرهای قرمز استان قرنطینه و تعطیل شوند ولی متاسفانه روال عادی در سطح استان طی شد و ما امروز شاهد تلفات بالای بیماری در سطح استان و روند افزایش مبتلایان هستیم.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: امروز بسیاری از شهرستان های استان خوزستان قرمز است. اما تدابیری که باید درباب محدودیت ها اتخاذ شود متاسفانه صورت نمی گیرد. باتوجه به اینکه ویروس جهش یافته انگلیسی در سطح استان به شکل گسترده شیوع یافته است، و بگفته وزارت بهداشت از هر ۱۰ نفر بستری ۹ نفر به این ویروس مبتلا هستند، قرنطینه مناطق قرمز و کاهش ترددها امری لازم است.

وی در ادامه اشاره کرد: مردم خوزستان از این وضعیت دلگیر هستند. مسئولان خوزستان در حد توان برای مردم سنگ تمام گذاشتند اما نیازمند حمایت های ستاد ملی کرونا نیز هستیم. ما در دشت آزادگان با کمبود شدید اکسیژن مواجه هستیم. دستگاه های اکسیژن سازی که در بیمارستان ها وصل شده است، جوابگو بیماران نیست و ما شاهد از دست دادن جوانانمان هستیم.

وی اضافه کرد: وضعیت در سطح استان نگران کننده است. بنده بعنوان خدمت گزار مردم خوزستان از ستاد ملی کرونا و وزیر بهداشت می خواهم تا توجه ویژه ای به استان داشته و در کنار مدیران استانی بایستند.

منبع:

1399/12/28
14:05:17
0.0 / 5
989
تگهای خبر: خدمات , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام