بررسی اصلاح قانون بازار سرمایه در كمیسیون اقتصادی

بررسی اصلاح قانون بازار سرمایه در كمیسیون اقتصادی

خبرگزاری نام: سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی وضعیت استخراج رمزارزها و همین طور طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در جلسه امروز كمیسیون اقتصادی آگاهی داد.


مهدی طغیانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بامداد امروز(دوشنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: گزارش نظارتی مشروحی درباره وضعیت صنعت استخراج رمزارزها و مبادلات داخلی آن در ابتدای جلسه قرائت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: کمیسیون پیرو گزارش های نظارتی می تواند، نسبت به خلاء و ضعف های قانونی طرح های اصلاحی را پیشنهاد دهد. بر این اساس پس از ارائه گزارش نظارتی درباره رمزارزها نمایندگان قانون پشتیبانی از رمزارزها و ساماندهی بازار معاملات داخلی آنرا در چند ماده با دربرگیری مبادلات بانک مرکزی، استخراج آن، تعرفه ها و... به مجلس پیشنهاد خواهند داد.
این نماینده مجلس افزود: در ادامه جلسه امروز پیرو گزارش نظارتی کمیسیون اقتصادی درباره بازار بورس، اصلاح قانون بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفت، موادی از این طرح مورد بررسی و پیشنهاد کارگروه برای اصلاح قانون اوراق بهادار پیشنهاد داده شد و کارشناسان مرکز پژوهش ها نظرات خودرا نسبت به این طرح ارائه کردند.
طغیانی تصریح کرد: ارتقای شفافیت در بازار، عملکرد صندوق تثبیت، ارتقای سازمان بورس و اوراق بهادار، عملکرد شورای عالی بورس و گزارش دهی آن، ارتقای نظارت بر ارکان سرمایه، کنترل بازارگردانی توسط حقوقی ها، افزایش پاسخگویی سازمان بورس، تنظیم فعالیت فعالان مجازی در حوزه سرمایه، آموزش سواد مالی و افزایش آگاهی مردم نسبت به بازار سرمایه و تعیین تکالیفی برای سازمان های مربوطه مانند صدا و سیما از اهم مواد مطروحه در اصلاح قانون بازار سرمایه است.
بگفته وی برخی فعالان حوزه مجازی در حوزه بازار سرمایه سبب بی نظمی در بازار می شوند که به سبب قانون می توان با آنها برخورد کرد.
منبع:

1399/09/10
16:11:00
5.0 / 5
988
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام