حاجی بابایی:

طرح یك فوریتی كالاهای اساسی نخستین گام برای رسیدن به داد مردم است

طرح یك فوریتی كالاهای اساسی نخستین گام برای رسیدن به داد مردم است

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت عمومی اقتصادی و معیشتی اظهار داشت: بررسی طرح یك فوریتی كالاهای اساسی تا آخر این هفته تمام می شود و اگر هفته آینده در دستور قرار بگیرد نخستین گام برای رسیدن به عدالت اجتماعی را برخواهیم داشت.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت هفته دفاع مقدس با این اعتقاد که کار آموزش و پرورش یک کار غیرقانونی در بازگشایی مدارس انجام داده در حالی است که مصوبه قوه مقننه برای شروع مدارس یکم مهر ماه است تصریح کرد که ستاد مبارزه با ویروس کرونا هنوز که هنوز است اعلام نکرده که موافق یا مخالف بازگشایی مدارس است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یازدهم با اشاره به مذاکرات و روابط اخیر رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای مسلمان منطقه (امارات و بحرین) اظهار داشت: کشورهایی مثل امارات با رفتارهای خائنانه خود که در جهان اسلام انجام می دهند باید بدانند که در آینده ای نه چندان دور نتیجه کارشان را از سوی ملل مسلمان دریافت خواهند کرد. رژیم صهیونیستی هم بداند که ملت های مسلمان دشمن درجه یک او هستند و علتش رفتارهای مشمئز کننده اسرائیل در منطقه است.
حاجی بابایی خطاب به دو قوه مقننه و مجریه از وضعیت عمومی اقتصاد و معیشت انتقاد نمود و ضمن درخواست عرضه راهکارهای برای برون رفت از این وضعیت اظهار داشت: ملت ایران همیشه از معبرها عبور کردند اما بعضی رفتارها و عملکردها در دنیای اقتصاد شایسته ملت ایران نیست. حرف اول و آخر ما این است که سرمایه گذاری باید صورت گیرد اما نقدیندگی باید به شکلی هدایت شود که نتیجه اش ایجاد شغل و افزایش سطح عمومی رفاه باشد.
وی ادامه داد: بعضی سیاست گذاری ها تعریف مشخصی ندارند چون که نوع هزینه و درآمد آنها معلوم نیست و هیچ کدام شفافیت سرمایه گذاری، شفافیت سیاست گذاری را ندارند. وقتی نرخ اجناس اساسی مدام در حال تغییر است این یعنی نوعی بی مدیریتی در کار بوده و عدم برنامه ریزی و تفکر و اندیشه بر کشور حاکم است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که «تفکر ضد اقتصاد مقاومتی ما را با چالش مواجه کرده است» اظهار داشت: ما باید بدانیم که در جمهوری اسلامی نیروی انسانی داریم؛ پول کم نداریم؛ رهبری قدرتمند، قوی و مدیری مدبر داریم و همینطور از فضیلت اسلام بعنوان دینی جهانی و جاودانه بهره مند هستیم. باید پرسید چرا مشکل اقتصادی داریم؟ به نظرم مشکل اقتصادی به خاطر کسانی است که اعتقاد عمیق و راسخ به مسائل دینی ندارند مشکل اصلی کشور نبود عدالت در زمینه های گوناگون است چرا مجلس این روزها به دنبال عدالت نیست. عدالت یعنی همه بتوانند در شغل و حقوق یکسان باشند مجلس انقلابی باید با مفاسد اقتصادی مبارزه کند و این مبارزه با قانونی کند. از طرفی اشرافی گری بزرگترین مشکل این کشوراست.
حاجی بابایی افزود: بزرگترین مشکل کشور ما گروه بندی و جناح بندی است در جمهوری اسلامی حل مشکلات سخت نیست اما این که هر کسی می خواهد هر کار تمام شده را به نام خود بزند، دشوار می باشد. الان سایه 1400 بر سر کشور حکمفرما است. نباید مردم را قربانی رفتارهای سلیقه ای، حزبی، گروهی و انتخاباتی نماییم. باید به سمتی حرکت نماییم که ملت ایران به اهداف خود در انقلاب اسلامی برسند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتها نطق خود در مورد طرح یک فوریتی کالاهای اساسی که در این کمیسیون قرار دارد اظهار داشت: بررسی این طرح در این هفته تمام می شود و اگر هفته آینده در دستور صحن علنی قرار بگیرد نخستین گام برای رسیدن به عدالت اجتماعی برداشته خواهد شد و به داد مردم خواهیم رسید.
منبع:

1399/06/25
12:43:33
5.0 / 5
1606
تگهای خبر: حكم , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام