سخنگوی قوه قضاییه:

اكبر طبری به ۳۱ سال حبس محكوم شد

اكبر طبری به ۳۱ سال حبس محكوم شد

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی قوه قضاییه از صدور رای پرونده اكبر طبری اطلاع داد و گفت او به ۳۱ سال حبس محكوم شده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا غلامحسین اسماعیلی با بیان صدور رای پرونده اکبر طبری اظهار داشت: طبری در این پرونده ۱۰ عنوان اتهامی داشت. وی در دو عنوان اتهامی تبرئه و در هشت مورد دیگر دادگاه در قالب قوانین، مجازات حبس و جزای نقدی صادر کرده است.

وی اضافه کرد: رای هنوز غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: طبری بابت تشکیل شبکه ارتشا به ۳۱ سال حبس تعزیری و ضبط اموال محکوم شده است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات مختلف دادگاه کیفری یک استان تهران و استماع مدافعات متهمان و وکلای آنها نهایتا، دادگاه رای خویش را در مورد پرونده اتهامی اکبر طبری صادر کرده است.

وی با اشاره به اینکه پس از تصمیم گیری دیوان عالی کشور توضیحات بیشتری را عرضه خواهم کرد، اظهار داشت: از آنجاییکه برابر ضوابط و مقررات قانونی در فرایند رسیدگی به پرونده، مجوزهای قانونی برای انتشار جزئیات جلسه دادگاه و موارد اتهامی اعلام شده بود مجاز هستیم که محکومیت صادره از ناحیه دادگاه را هم اعلام نماییم.

اسماعیلی اضافه کرد: مجموعا طبری به پرداخت هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده است. علاوه بر آن این فرد به حدود ۱۷۹ میلیارد ریال جزای ضبط وجوه نقدی که بابت ارتشا دریافت کرده هم محکوم شده است.

اسماعیلی اضافه کرد: اکبر طبری بابت تشکیل شبکه چند نفره ارتشاء با وصف سردستگی و دریافت رشوه های مختلف به ۳۱ سال حبس تعزیری و ضبط اموال ناشی از ارتشاء و انفصال دائم از خدمات دولتی و بیشتر از 430 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است.

وی اضافه کرد: در عنوان دوم اتهامی تحت عنوان پولشویی، اکبر طبری به ۱۲ سال و نیم حبس تعزیری قریب به ۶۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط اموال مبحث پولشویی؛ در ارتباط با ضبط اموال ناشی از ارتشا در پرونده لیست بلند بالایی است که اقلام مهم آنرا اعلام می کنم. سه دستگاه آپارتمان مسکونی واقع در برج روما در کامرانیه تهران، یک واحد به مساحت ۶۳۳ متر، واحد دیگر به مساحت ۳۸۸ متر و واحد سوم به مساحت ۳۸۰ متر که حکم ضبط آنها صادر شده است؛ همینطور یک واحد آپارتمان در یکی از برج های مجلل واقع در خیابان پاسداران به مساحت ۶۳۳ متر از ناحیه دادگاه مورد ضبط قرار گرفته است.

ادامه دارد...


1399/06/22
12:41:02
5.0 / 5
2078
تگهای خبر: اتهام , پرونده , حبس , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام