خاجی:

ما در كنار ملت سوریه بوده و خواهیم بود

ما در كنار ملت سوریه بوده و خواهیم بود

به گزارش خبرگزاری نام دستیار وزیر امور خارجه در امور سیاسی اظهار داشت: ما در كنار ملت سوریه بوده و خواهیم بود و آمریكایی های مطمئن باشند آن چیزی كه در میدان نبرد نتوانستند تحمیل كنند، از راه فشار اقتصادی هم نمی توانند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، علی اصغر خاجی دستیار وزیر امور خارجه کشورمان در امور سیاسی که امروز (دوشنبه) به دمشق سفر کرده، پس از دیدار با رئیس جمهور و وزیر خارجه سوریه گفت: به صورت دوره ای، مشاوره و رایزنی های مستمری میان ما و مقامات سوریه برقرار است. آخرین سفر نیز، سفر چند ماه گذشته آقای ظریف به سوریه بود و ملاقات با بشار اسد، ولید معلم و سایر مقامات این کشور بود.
وی افزود: در ادامه آن رایزنی ها امروز من به سوریه سفر کردم. از فاصله ملاقات قبلی ما در سوریه تا ملاقات فعلی تحولات مهمی در صحنه سوریه اتفاق افتاده است. ما تحولا ادلب را داشتیم، پس از آن بحث انتخابات مجلس شعب سوریه را داشتیم که با موفقیت انجام شد و بحث اعمال ناعادلانه تحریم ها مقابل ملت سوریه توسط آمریکا تحت عنوان قانون قیصر را داشتیم.
دستیار وزیر امور خارجه کشورمان در امور سیاسی اظهار داشت: راجع به این مسائل من بامداد خدمت رئیس جمهور سوریه رسیدم و با وی صحبت کردم. خوشبختانه ملت سوریه با مقاومتی که داشتند، در حال گذراندن این مرحله از تحریم های ناعادلانه مقابل خودشان هستند.
خاجی اضافه کرد: ما در کنار ملت سوریه بوده و خواهیم بود و آمریکایی ها مطمئن باشند آن چیزی که در میدان نبرد بوسیله تروریست ها نتوانستند به مردم سوریه تحمیل کنند، بوسیله فشار اقتصادی نیز نمی توانند تحمیل کنند.
وی عنوان کرد: هفته آینده ما نشست کمیسیون قانون اساسی را در ژنو داریم و در کنار آن نشست آستانه را خواهیم داشت. بدین سبب در این گفتگوها با مقامات سوریه راجع به آخرین وضعیت و نشست هفته آینده رایزنی های بسیار مثبت و سازنده ای را به عمل آوردیم و توافقات خوبی کردیم.
دستیار وزیر امور خارجه کشورمان در امور سیاسی با اشاره به نرمال سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی افزود: ما مواضع خودمان را راجع به حرکت های ناصحیح اتخاذ نموده و اعلام کردیم که این مساله در جهت مصالح ملت عرب و مسلمان و نه مردم منطقه هست.
خاجی با اشاره به موضوع ادلب اشاره کرد: ما با هرگونه اشغالگری توسط هر کشوری را در خاک سوریه مخالف هستیم. ما با حضور هر تروریستی در خاک سوریه مخالف هستیم و با آن مقابله می نماییم و حضورمان برای همین موضوع هست. ما همیشه دعوت کرده ایم که در قالب توافقاتی که تابحال پیرامون ادلب حاصل شده، مسائل این منطقه حل و فصل شود و از این وضعیت عبور نماییم و حاکمیت سوریه باید بر تمامی اراضی این کشور اعمال شود.
وی اشاره کرد: کمیته قانون اساسی سوریه برای اهدافی تشکیل شده است و باید این اهداف دنبال شود. هیچ کشور خارجی حق دخالت در کار کمیته قانون اساسی را ندارد و هیچ کسی نمی تواند هیچ زمانبندی غیرواقعی را تحمیل کند. نشست هم زمان ما در ژنو و برگزاری نشست کمیته قانون اساسی سوریه به معنای حضور ما در این کمیته نیست و نشست کمیته قانون اساسی یک نشست سوری-سوری است و بدین سبب هیچ مداخله خارجی را نخواهد پذیرفت.


منبع:

1399/05/27
22:04:42
5.0 / 5
2082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام