محجوب: كارگران باید در پنج نوبت سبد كالا بگیرند

محجوب: كارگران باید در پنج نوبت سبد كالا بگیرند

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر طبق بودجه سال 98 كارگران باید در پنج نوبت سبد كالا دریافت نمایند كه تابحال این اتفاق نیفتاده است.


علیرضا محجوب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برای این امر ۱۴ میلیارد تومان منابع در بودجه سالانه پیش بینی شده اما دولت نه مبادرت به تهیه و توزیع سبد كالا كرده و نه صدور كارت خرید كالا را انجام داده است كه ما در این زمینه تذكر لازم را به وزرا و مسئولان دولتی داده ایم.
وی اشاره كرد: به رغم تذكر چندین باره تابحال صدور كارت خرید كالا و یا سبد كالا برای كارگران اتفاق نیفتاده و امیدواریم در نیمه دوم سال به سرعت این توزیع این سند حمایتی را شاهد باشیم.
دبیر كل خانه كارگر اظهار داشت: در این زمینه در حال تهیه سوال از وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی هستیم كه باید هر چه سریعتر صدور كارت خرید كالا را برای كارگران انجام دهند تا قسمتی از دغدغه جامعه كارگری برطرف شود
محجوب افزود: دولت باید اهتمام و اهتمام خودرا بر كنترل قیمت ها انجام داده تا سفره كارگران بیشتر از این كوچك تر نشده و حداقل توان تامین كالاها و نیازهای اساسی را داشته باشند.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس در مورد عملكرد دولت و مسئولان در سال رونق تولید بیان كرد: نسبت به سال های گذشته توجه به رونق تولید و وضع اشتغال و افزایش تولید بهتر بوده و امیدواریم در نیمه دوم سال گام های خوبی در این عرصه برداشته شود.
محجوب اشاره كرد: ما هر چند در بخش صنعت به سبب برخی وابستگی های سال های گذشته در ورود مواد اولیه با تنگناهایی روبرو می باشیم اما تمام تلاش دولت و مجلس بر این است تا موانع بر سر راه تولید رفع گردد.
نماینده مردم در تهران در مجلس به دو مشكل اساسی رونق تولید اشاره نمود و اظهار داشت: واحدهای صنعتی ما امروز در تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش گرفتار مشكل هستند كه در این بخش تلاش و برنامه ریزی بانك ها می تواند راهگشا باشد.
منبع:

1398/06/27
14:24:15
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام