معلمان مدارس غیردولتی زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند

معلمان مدارس غیردولتی زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش از پوشش بیمه تکمیلی حدود ۳۰۰ هزار نفر از معلمان و فرهنگیان سازمان مدارس غیردولتی شامل خانواده ها و افراد تحت تکفل شان، اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، احمد محمودزاده در مراسم امضای تفاهمنامه بیمه دانا با صندوق پشتیبانی از توسعه مدارس غیردولتی، آموزش و پرورش و تربیت نیروی انسانی را عامل پیشرفت، توسعه، تعالی و تمدن سازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و از دانش آموزان بعنوان آینده سازان کشور یاد کرد و اظهار داشت: معلمان نقش کلیدی و مهم تربیتی و آموزشی دانش آموزان را در کلاس های درس برعهده دارند.
وی با اشاره به اینکه بخشی از جریان تربیت و آموزش در مجموعه تعلیم و تربیت کشور از جانب مدارس غیردولتی در حال انجام می باشد، اضافه کرد: حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت دانش آموزی و حدودا یک میلیون و ۵۰۰ هزار فراگیر در مجموعه ۱۸ هزار مدرسه و ۲۰ هزار آموزشگاه حضور دارند که کار تربیت و آموزش آنها در حال انجام می باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۲۱۰ هزار معلم به صورت نیروهای شاغل آزاد و ۹۰ هزار نیروی بازنشسته در این مجموعه درحال فعالیت هستند افزود: بیمه تکمیلی و ساعات کاری آنها سال ها رها شده بود و در همین راستا تلاش و رایزنی هایی انجام شد تا برنامه مشخص و مدونی جهت فعالیتهای آنها تدوین شود.
محمودزاده به بیمه تکمیلی معلمان مدارس غیردولتی اشاره و بر ضرورت پشتیبانی بیمه درمان آنان از جانب بیمه یاد شده و استمرار آن برای سالهای آینده تاکید و ابراز امیدواری کرد: برای نخستین بار است که معلمان مدارس غیردولتی زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند و این اقدام، حرکت مهمی برای رفاه فرهنگیان و معلمان مدارس غیردولتی به حساب می آید.
وی اظهارکرد: در واقع برای مدارس و مراکز غیردولتی قراردادی مشابه با قرارداد وزارت آموزش و پرورش بخصوص در بحث درمان، عمر، حوادث و بیمه ابنیه و ساختمان های اداری و آموزشی و همینطور بیمه های شخصیِ متعلق به معلمان تحت پوشش، به صورت اقساطی تنظیم و عرضه خواهد شد.
در ادامه رضا جعفری مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره شرکت بیمه دانا ضمن عرضه گزارشی از تجارب و سوابقی خدمتی این شرکت به جامعه فرهنگیان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش طی دو سال گذشته، به چگونگی اجرای تعهدات برپایه قرارداد در میان با وزارت آموزش و پرورش پرداخت و بر استمرار خدمات شایسته و مطلوب به جامعه فرهنگیان و معلمان تاکید کرد.
وی اظهارکرد که بیمه دانا در دوره جدید قرارداد هم بتواند در قسمت درمان بهترین و شایسته ترین خدمت رسانی را به معلمان عرضه نماید تا این قشر فرهیخته با آسایش خاطر و بدون دغدغه نسبت به هزینه های پوشش درمانی ِ خود در کلاس درس حاضر شوند و آن وظیفه و تکلیف مهم خود که همانا تعلیم و تربیت نسل آینده فرزندان ما است را به خوبی به منصه ظهور برسانند.
انتهای پیانمنبع:

1403/04/13
10:28:52
0.0 / 5
47
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام